Šią istoriją savo „Facebook“ paskyroje papasakojo ukrainietė Irina Kobylčenka, kuri nusprendė nuvykti į Vokietiją, pasinaudojusi pavėžėjimo paslaugas teikiančios įmonės vairuotojo paslaugomis.
Automobilį vairavo turkas, kelionės kaina – 70 zlotų vienam žmonių (apie 15 eurų). Kartu važiuoti sutiko dar viena atsitiktinė keleivė – 26-erių Tadžikistano gyventoja, šiuo metu taip pat gyvenanti ir dirbanti Lenkijoje. Savo gimtinę ji paliko 2019-aisiais, pasakojo, kad vidutinis darbo užmokestis tesiekia 100 dolerių, nes prezidentas yra jau 30 metų tas pats, ir dar priklausomas nuo Rusijos.
Ji taip pat dar pridūrė, kad korupcija – „iki dangaus“, šalyje klesti prekyba narkotikais, kyla pavojus dėl agresyvių kaimyninių šalių, tadžikų kalbą ji girdi labai retai, nes ir taip žemo lygio mokslo įstaigos remiasi rusų kalba, o žiaurios, viduramžiškos žmogžudystės – kasdienė Tadžikistano gyvenimo norma.Tačiau netrukus į automobilį įsėdo trečioji pakeleivė – maskvietė, kuri vyko į Vokietiją pas sesę ir apsipirkti. Vos įsėdusi ji pareiškė, kad „greitai dėl tų suknistų amerikiečių sankcijų, jau nebebus kuo apsirengti“.
„Aš žiūriu į vairuotoją. Mergina iš Tadžikistano taip pat žiūri į vairuotoją. Faktiškai kartu mes sakom: kartu su ja vienu automobiliu nevažiuosime. Ta iš Maskvos žiūri į mus, šypsosi kažkokia kreiva šypsena. Traukia iš kišenės 100 eurų, duoda juos vairuotojui ir sako: „Čia už tas. Mažiau liaudies, daugiau deguonies“. Vairuotojas ne iki galo suprato, nes rusiškai nemoka. Praėjo 10 sekundžių tylos, ji traukia dar 100 eurų ir sako: „Dabar supratai? Čia tau. Važiuojam“, – pasakojo kelionės įspūdžius Irina.
Moters teigimu, vairuotojas pinigus paėmė, kažką garsiai ir nervingai turkiškai pasakė, šveitė juos į rusės veidą ir atidarė duris, kad ji išliptų. Taip pat ištraukė iš bagažinės jos lagaminą, trenkė durimis ir sėdo už vairo.
„Gesu (toks kitos merginos vardas) klausia: o ką tu jai pasakei turkiškai? Jis: „Kad sukištų tuo pinigus savo Putinui į užpakalį“, – rusės kelionės į Vokietiją baigtį nupasakojo Irina.
Rusijos gyventojai susiduria su Vakarų šalių gamintojų prekių trūkumu, daugelis bendrovių pasitraukė iš Rusijos rinkos arba tai planuoja padaryti jau artimiausiu metu.