• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV autoritetingos analitinės korporacijos „Stratfor“ teigimu „Nacionalinės gvardijos“ įkūrimas Rusijoje gali būti siekis apsisaugoti nuo kitų struktūrų nelojalumo, įskaitant ir šalies kariuomenę, ginkluoto perversmo metu, grėsmės.

JAV autoritetingos analitinės korporacijos „Stratfor“ teigimu „Nacionalinės gvardijos“ įkūrimas Rusijoje gali būti siekis apsisaugoti nuo kitų struktūrų nelojalumo, įskaitant ir šalies kariuomenę, ginkluoto perversmo metu, grėsmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV žvalgybinė-analitinė bendrovė „Stratfor“ įvertino „Nacionalinės gvardijos“ įkūrimą ir jos vadu paskirtą generolą Viktorą Zolotovą kaip prezidento bandymą apsaugoti save kitų ginkluotųjų pajėgų nelojalumo atveju, – „jeigu netyčia įvyktų valstybės perversmas“.

REKLAMA

​Įkūrus „Nacionalinę gvardiją“ ir jos vadu paskyros V. Zolotovą, V. Putinas, tikėtina, stengiasi apsaugoti savo administraciją nuo valstybės perversmo grėsmės. Tai leidžia spėti, kad Kremliaus vadas abejoja, ar likusios jėgos struktūros, – FSB, vidaus kariuomenė ar netgi armija – išliks lojalios jam jeigu įvyktų valstybės perdavimas. Būdamas įdėmiu Rusijos istorijos tyrinėtoju, V. Putinas, matyt, bando išvengti to nesaugumo jausmo, kurį dažnai jautė jo pirmtakas (Borisas Jelcinas) viso savo valdymo metu, rašoma „Startfor“ straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacijos analitikai, remiantis Rusijos žiniasklaidos pranešimais, pareiškė, kad bandymų kurti „Nacionalinę gvardiją“ ėmėsi dar pirmasis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, kuris baiminosi FST viršūnių nelojalumo. Naujos tarnybos vado postą turėjo užimti generolas Aleksandras Koržakovas, tuometinis prezidento saugumo tarnybos vadovas. Tačiau B. Jelcino administracijai, pažymi analitikai, nepakako jėgų ją sukurti.​​

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Putinas, kaip ir Jelcinas, matyt, tikisi sukurti „Nacionalinę gvardiją“ kaip savo asmeninę armiją. Neturėdama jokių išskirtinių funkcijų, naujoji gvardija taps eilinė galios tarnyba, kuri vykdys VRM ir FST užduotis. Taip pat prezidentas „Nacgvardijos“ vadu paskyrė dabartini VRM vidaus kariuomenės vadą Viktorą Zolotovą. V. Zolotovas – buvęs V. Putino asmens sargybinis ir, pagal turimus duomenis, vienas iš ištikimiausių Kremliaus valdovo parankinių. Toks pats, koks A. Koržakovas buvo B. Jelcinui. Paskyręs V. Zolotovą „Nacionalinės gvardijos“ vadu, V. Putinas leido suprasti tikrąją, rodytųsi perteklinės, jėgos struktūros prigimtį.

REKLAMA

Rusijos žiniasklaida ir socialiniai tinklai jau kitą dieną po naujienos „užė“ dėl paskelbtų naujosios institucijos įgaliojimų. „Nacionalinė gvardija“ galės naudoti šaunamuosius ginklus saugant žmones, išlaisvinant įkaitus, sulaikant asmenis, kurie galėjo įvykdyti sunkų ar ypač sunkų nusikaltimą, ir užkertant kelią pasprukti, be perspėjimo. „Putino kariuomene“ jau vadinamo dalinio kariai galės patekti į įtariamojo butą, jeigu „kiltų grėsmė saugumui“. Jie turės teisę naudoti fizinę jėgą, o karių arsenalą sudarys spec. ginkluotė. „Nacionalinė gvardija“ turės užtikrinti viešąją tvarką, kovoti su ekstremizmu ir terorizmu, dalyvaus šalies teritorinėje gynyboje, patruliuos pasienyje, lydės specialiuosius krovinius ir saugos svarbius valstybinius objektus.

Tarnybai vadovausiantis V. Zolotovas iki 2013-ųjų ėjo Rusijos prezidento apsaugos tarnybos pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų