Šis Irano tanklaivis daugiau nei mėnesį – nuo liepos 4-osios – išbuvo sulaikytas Gibraltaro sąsiauryje. Gibraltarą valdančios Didžiosios Britanijos pareigūnai tanklaivį sulaikė įtarus, kad jis Sirijai gabena naftą ir taip pažeidžia Europos Sąjungos sankcijas. Nors Iranas ne kartą griežtai tai neigė, tanklaiviui Gibraltarą palikti leista tik gavus Teherano pažadą, kad jame esantis krovinys Sirijos tikrai nepasieks. Incidentas dėl šio tanklaivio ne tik pablogino Teherano ir Londono santykius, bet ir įžiebė ginčą su Vašingtonu. Dar penktadienį Jungtinės Valstijos pareikalavo, kad Gibraltaras šį tanklaivį areštuotų už Amerikos Iranui įvestų sankcijų pažeidimą.
„Iranas turi milžinišką potencialą ir mes labai greitai galėtume viską išspręsti, bet Iranas nežino, kaip pradėti kalbėtis. Jie labai išdidūs žmonės. Bet jų šalis jau griūva, ekonomika ten katastrofiška. Jiems reikia kažką daryti, bet pažiūrėkime, kas bus toliau“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Tačiau Vašingtonui teko nusivilti. Gibraltaro pareigūnai šį Amerikos reikalavimą areštuoti tanklaivį atmetė ir savo sprendimą paaiškino taip: amerikiečių įvestos sankcijos Iranui nėra taikomos Europos Sąjungoje, todėl tanklaiviui ir leista pajudėti. Šiandien Iranas įspėjo Vašingtoną nemėginti savavališkai areštuoti šio tanklaivio tarptautiniuose vandenyse, nes tai esą turės rimtų pasekmių.
„Jei tai bus padaryta ar bus bent grasinama, kils grėsmė tarptautiniams saugumo susitarimams jūrose“, – teigia Irano vyriausybės atstovas Abbas Mousavis.
Skelbiama, kad dabar tanklaivis plaukia į Graikijos Kalamatos uostą, tačiau ką ten darys ir kur plauks iš jo – nežinia.