Rusijos eksperimentinės fizikos mokslo tyrimų institute du darbuotojai nusprendė pasinaudoti galingiausiu šalyje superkompiuteriu, kad šių pagalba „kastų“ bitkoinus.
Leidinys „Security Lab“ primena, kad superkompiuteris – tai mašina, kuri yra specialiai sukurta sudėtingiausiems moksliniams skaičiavimams, ir nėra numatyta išeigai į internetą. Išradingi rusų inžinieriai sugebėjo „kažkokiu neįtikėtinu būdu“ sugebėjo pajungti kompiuterį prie interneto. Tokio kompiuterio „atsiradimas“ internete yra nemaža grėsmė netekti itin svarbių duomenų, ar net prieigos prie slaptų projektų kontrolės.
Tačiau pasidžiaugti savo pirmaisiais bitkoinais jie nespėjo – branduolinio centro vidaus saugumo tarnyba pirmoji pastebėjo sistemos atsiradimą internete ir perspėjo saugumo tarnybą. FST netrukus iškėlė bylą dėl valstybės išdavystės.
Internetinis leidinys nn.ru gavo mokslo įstaigos atstovų patvirtinimą, kad nesankcionuotas superkompiuterio panaudojimas asmeniniams tikslams iš tiesų buvo, tačiau pažymėjo, kad neteisėtiems veiksmams netrukus buvo užkirstas kelias.
Abu inžinieriai šiuo metu yra pasirašę pasižadėjimą neišvykti iš šalies. Ar jie bus atleisti iš darbo kol kas dar nėra aišku, bet jiems jau yra iškelta baudžiamoji byla.
Masinė bitkoinų psichozė neaplenkia iš esmės nė vienos didesnės bendrovės ar įstaigos Rusijoje ir aplinkinėse šalyse. Dėl darbuotojų savavališko ir neteisėto darbo įrangos panaudojimo skundėsi Kazachstano Finansų ministerija, Rusijos naftos pramonės bendrovė „Transneft“, okupuoto Krymo Ministrų taryba ir „Sberbank“ generalinis direktorius, kuris pasiskundė, kad „jo darbuotojai tik tą ir veikia, kad kasinėja darbo vietoje“.