• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja Silvana Koch-Mehrin įsitikinusi, kad visoje Europoje turi būti uždrausta dėvėti musulmoniškąsias skraistes arba burkas.

REKLAMA
REKLAMA

Politikė pavadino burkas ir kitus panašius drabužius kilnojamais kalėjimais. Nevalia varžyti niekieno asmeninės ir tikėjimo laisvės, tačiau laisvė neturi nueiti taip toli, kad iš žmogaus būtų atimamas jo veidas, bent jau ne Europoje, mano politikė.

REKLAMA

"Norėčiau, kad Vokietija ir visa Europa teisiškai uždraustų dėvėti musulmoniškąsias skraistes", - sakė politikė ir pridūrė, kad "burka yra stiprus smūgis moterų teisėms".

Praėjusią savaitę Belgijos parlamento žemieji rūmai vienbalsiai nusprendė uždrausti viešose vietose dėvėti musulmoniškąsias skraistes. Dabar įstatymo projektui turi pritarti parlamento aukštieji rūmai.

REKLAMA
REKLAMA

Jei įstatymą patvirtins ir Senatas, tai bus pirmasis tokio pobūdžio draudimas Europoje. Skelbiama, kad iš visų beveik pusės milijono Belgijoje gyvenančių musulmonų burkas dėvi tik maždaug 30 moterų.

Prancūzijos, kur taip pat norima uždrausti burkas, užsienio reikalų ministras Bernaras Kušneras "Europe 1" sakė besitikintys kitų šalių, tokių kaip Danija ir Nyderlandai, kritikos šiuo klausimu, nes šiose valstybėse toks draudimas laikomas religijos laisvės pažeidimu. Pasipriešinimo Prancūzijos diplomatijos vadovas taip pat laukia iš Saudo Arabijos, Pakistano ir Turkijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Prancūzijos prezidento Nikolia Sarkozi vyriausybė rengia įstatymo projektą, kuriuo būtų uždraudžiama viešose vietose dėvėti burkas.

Europos žmogaus teisių gynėjai kritikuoja tokius sprendimus. Žmogaus teisių organizacija "Human Rights Watch" teigia, kad įstatymas, kuris suvaržytų kai kurių musulmonių teises, būtų nekonstruktyvus.

REKLAMA

"Tokio pobūdžio draudimai veda į padėtį, kai pralaimi abi pusės, - sakė "Human Rights Watch" ekspertė Vakarų Europos klausimais Džudit Sanderland. - Jie pažeidžia teises tų, kurios renkasi dėvėti šydus, ir niekaip nepadeda toms, kurios verčiamos tai daryti".

Organizacija nurodė, jog nesama jokių įrodymų, kad veidą dengiančių drabužių dėvėjimas kelia pavojų visuomenės saugumui, pažeidžia viešąją tvarką, sveikatos ir moralės normas arba kitų žmonių esmines teises ir laisvę.

Tai numatančio įstatymo šalininkai sako, kad toks veido dangstymas kertasi su Europietiškomis vertybėmis ir pažeidžia moters orumą. Jie taip pat tvirtina, kad hidžabai padeda praktikuoti daugpatystę, leidžiamą kai kuriose musulmoniškose šalyse, taip pat yra į akis krentantis radikalaus islamo interpretavimo požymis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų