Palydovinės nuotraukos prieštarauja pranešimams, kad Šiaurės Korėja liepos mėnesį uždarė didžiausią gulagą — 22—ąją baudžiamąją darbo koloniją, kurioje kalėjo tūkstančiai žmonių, praneša „The Telegraph“.
Pietų Korėjos žiniasklaida pranešė, kad gulagas buvo uždarytas, o kaliniai perkelti į kitas kalinimo įstaigas. Tačiau Vašingtone įsikūręs Žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje komitetas surinko palydovines nuotraukas, iš kurių naujausios buvo darytos spalio 11 dieną. Jose matyti, kad stovykla tebeveikia. Komitetas savo ataskaitoje teigia, kad prie stovyklos esantys laukai dirbami ir tęsiasi anglių gavyba. Be to nuotraukose matyti, kad pastatai, kuriuos Šiaurės Korėjos dezertyrai įvardino kaip tardymo centrą, nėra nugriauti. Žmogaus teisių Šiaurės Korėjoje komitetas daro išvadą, kad gulagas ir toliau veikia.
Minėtąją baudžiamąją darbo koloniją sudaro kelios sujungtos kalinimo įstaigos. Jos kartu užima apie 135 kvadratinių kilometrų plotą, kurį juosia elektrinė tvora. Iš Šiaurės Korėjos pasprukę buvę gulago sargybiniai pasakojo, kad darbo stovyklą saugo tūkstantis automatais ginkluotų sargybinių.
Stovykloje kali iki 50 tūkst. žmonių. Dauguma jų atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes už politinius nusikaltimus, religinius įsitikinimus arba yra iš valdžios išstumti buvę aukšti Šiaurės Korėjos komunistų partijos nariai. Manoma, kad iš viso Šiaurės Korėjos gulaguose kali apie 100 tūkst. žmonių.