Šiaurės Korėjos gynybos ministerijos pareiškime, kurį paskelbė valstybinė naujienų agentūra KCNA, teigiama, kad pratybos kėlė rimtą grėsmę šalies saugumui, todėl atsakydamas į tai Pchenjanas „atliko svarbų savo kuriamos povandeninės branduolinio ginklo sistemos „Haeil-5-23“ bandymą Korėjos Rytų jūroje“.
Praėjusių metų pradžioje Pchenjanas pranešė atlikęs kelis tariamo povandeninio branduolinio atakos drono bandymus – kitokią „Haeil“, korėjiečių kalba reiškiančio cunamį, versiją – teigdamas, kad jis gali sukelti radioaktyvų cunamį.
Analitikai abejoja, ar Šiaurės Korėja turi tokį ginklą.
Anksčiau šią savaitę Pietų Korėja, Jungtinės Valstijos ir Japonija vandenyse prie Pietų Korėjos pietinės Čedžu salos surengė bendras karinių jūrų pajėgų pratybas, kurios, jų teigimu, buvo atsakas į Šiaurės Korėjos sekmadienį paleistą hipergarsinę raketą.
Pratybose dalyvavo devyni trijų šalių karo laivai, įskaitant amerikiečių lėktuvnešį „USS Carl Vinson“.
Penktadienį Pchenjanas pareiškė, kad šios pratybos „dar labiau destabilizuoja padėtį regione ir kelia rimtą grėsmę [Šiaurės Korėjos] saugumui“, pasak KCNA, nurodė Gynybos ministerijos atstovas spaudai.
Šiaurės Korėjos bandymas, kurio tiksli data nenurodyta, užtikrino, kad „mūsų kariuomenės povandeninio branduoliniu ginklu grįsta gynybinė pozicija toliau tobulinama, o įvairūs jūriniai ir povandeniniai atsakomieji veiksmai ir toliau atgrasys nuo priešiškų JAV ir jų sąjungininkių karinių jūrų pajėgų karinių manevrų“, – sakė jis.
Pastaraisiais mėnesiais ir taip įtempti abiejų Korėjų santykiai smarkiai pablogėjo: abi šalys atsisakė svarbiausių įtampą mažinančių susitarimų, sustiprino pasienio saugumą ir surengė kovinio šaudymo pratybas pasienyje.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas praėjusią savaitę paskelbė Seulą savo šalies pagrindiniu priešu ir pagrasino karu dėl „net 0,001 mm“ teritorinio pažeidimo.