Vienas branduolinės energetikos atstovas sakė, kad šis sprendimas buvo priimtas siekiant "sustiprinti branduolinių ginkluotųjų pajėgų kokybę ir kiekybę", taip pat - panaikinti "didelį" elektros energijos stygių, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA.
Šiaurės Korėja Jongbjono reaktorių išjungė 2007 metų liepą, pagal šešių valstybių susitarimą dėl pagalbos mainais į nusiginklavimą. Kitų metų vasarą korėjiečiai sunaikino reaktoriaus aušinimo bokštą.
Tas reaktorius buvo vienintelis plutonio šaltinis Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programai. Šalyje likusių plutonio atsargų, kaip manoma, užtektų 4-8 bomboms.
2010 metais Šiaurės Korėja atskleidė, kad Jongbjone sodrina uraną, ir leido užsienio ekspertams apsilankyti ten esančiame objekte su centrifugomis.
Pchenjanas tuo metu tvirtino, kad uranas sodrinamas tik mažu laipsniu, vien energetikos tikslais.
Energetikos atstovo paminėtas "derinimas iš naujo" pakurstys nuogąstavimus, kad kompleksas bus - jeigu dar nėra - transformuotas į branduoliniams ginklams tinkamo urano gamyklą.
Daugelis stebėtojų mano, kad Šiaurės Korėja jau daug metų slaptuose objektuose sodrina ginklams tinkamą uraną ir kad trečias Pchenjano branduolinis bandymas, kuris buvo įvykdytas vasario mėnesį, buvo urano bombos susprogdinimas.
Skaitykite daugiau:
JAV prie Šiaurės Korėjos dislokavo eskadrinį minininką
Šiaurės Korėja: žmonės skursta, o valstybė ruošiasi branduoliniam karui?