Kim In Ryongas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos nusiginklavimo komitete pareiškė, kad Šiaurės Korėja yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri susiduria su „didžiule ir tiesiogine branduoline grėsme“ iš JAV. Dėl to, anot šalies atstovo, Šiaurės Korėja turi teisę savigynai turėti branduolinį ginklą.
K. In Ryongas taip pat tvirtino, kad kiekvienais metais didelio masto karinėse pratybose yra naudojami „branduoliniai pajėgumai". Be to šalis yra įsitikinusi, kad jai dar pavojingesnis yra JAV planas paruošti „slaptąją operaciją, kurios tikslas – pašalinti Šiaurės Korėjos dabartinę valdžią“.
Autoritarinio rėžimo valdomos šalies atstovas taip pat sako, kad „valstybė jau sukūrė savo branduolinį ginklą ir dabar jau yra pilnai susiformavusi branduolinė galia, turinti įvairių nuotolių raketas, atominę bombą ir vandenilinę bombą“.
„Visa JAV žemyninė dalis mums yra pasiekiama ir jei Amerika drįs įsiveržti į mūsų teritoriją bent per centimetrą, ji negalės išvengti žiaurios bausmės“, - įspėjo Šiaurės Korėjos atstovas.
Šiaurės Korėjos ambasadoriaus Jungtinėms Tautoms pavaduotojas savo šalies branduolinį ir raketų arsenalą pavadino „brangiomis strateginėmis galimybėmis, kurios negali būti atšaukiamos arba į ką nors iškeičiamos“.
„Mes dėl savo branduolinių ginklų ir balistinių raketų derėtumėmės tik tuo atveju, jei JAV priešiška politika ir branduolinė grėsmė būtų visiškai panaikintos“, - rėžė Kim In Ryongas.
Anot pasiuntinio Šiaurės Korėjos nusiginklavimo komitetas visuomet tikisi, kad kada nors pasaulyje nebeliks branduolinių ginklų. Tačiau nepaisant to, visos branduolinės valstybės vis aktyviau rūpinasi savo ginkluotės modernizavimu ir „branduolinės ginkluotės lenktynių atgaivinimu“.
K. In Ryongas taip pat pabrėžė, kad branduolinės valstybės, įskaitant ir JAV, boikotavo derybas dėl Branduolinių ginklų draudimo sutarties, kuri Jungtinėse Tautose liepos mėnesį buvo patvirtinta 122 valstybių.
„Šiaurės Korėja nuosekliai palaiko visišką branduolinių ginklų naikinimą ir pastangas nuginkluoti visą pasaulį. Bet tol, kol JAV atmeta sutartį ir nuolatos gąsdina bei šantažuoja Šiaurės Korėją su branduoliniais ginklais.... mano šalis negali sau leisti prisijungti prie šios sutarties“,- savo kalbą baigė K. In Ryongas.
Pasaulio reakcija
Akiplėšiška ir grasinimų pilna K. In Ryongo kalba yra naujausias pasireiškimas JAV ir Šiaurės Korėjos augančios įtampos bei vis griežtinamų sankcijų Šiaurės Korėjai kontekste.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jo šalis mažina ekonominius, mokslinius ir kitus ryšius su Šiaurės Korėja pagal Jungtinių Tautų nurodymus. Tuo tarpu Europos Sąjunga pranešė, kad dėl kuriamų branduolinių ginklų ir balistinių raketų Pchenjanui bus taikomos naujos sankcijos.
JAV Valstybės sekretorius Rexas Tillersonas praėjusios savaitės pabaigoje pareiškė, kad diplomatinės pastangos, skirtos Šiaurės Korėjos krizei spręsti, „tęsis tol, kol bus numesta pirmoji bomba“. Jo pasiryžimas laikytis diplomatinės linijos buvo akcentuojamas nepaisant JAV prezidento Donaldo Trumpo socialinio tinklo „Twitter“ žinučių apie tai, kad jo diplomatijos vadovas tik veltui švaisto laiką bandydamas derėtis su Kim Jong Unu. Šiaurės Korėjos lyderį D.Trumpas pašiepiamai vadina „mažuoju raketininku“.