Saudo Arabijos Raudonosios jūros pakrantėje, apie 80 km nuo Džidos uostamiesčio, netrukus turėtų iškilti modernus 12,5 milijardo JAV dolerių kainuosiantis mokslo, technologijų ir studijų centras, penktadienį rašo „The New York Times“.
Absoliučią galią turinčio Saudo Arabijos karaliaus Abdullah iniciatyva vykdoma šalies modernizacijos programa, užbaigus naujojo Mokslo ir technologijų universiteto statybas, turėtų įgyti naują pagreitį. Mokslas čia turėtų pagaliau suvienyti griežtų tradicijų atskirtas lytis – vyrai ir moterys studijuos ir dirbs kartu, nebijodami liūdnai pagarsėjusios moralės policijos persekiojimo.
Daugumoje šalies mokslo įstaigų moterys iki šiol yra priverstos dėvėti visą kūną dengiančius drabužius ir auditorijose sėdėti atskirai nuo vyrų. Didelių problemų iškyla ir mokslininkams, atliekantiems genetikos tyrimus.
Universiteto steigėjai tikisi iš užsienio pritraukti aukščiausio lygio mokslininkų, kurie padėtų toliau plėtoti ambicingus projektus.
Ekspertai vis dar spėlioja, ar naujasis universiteto miestelis, kuriame turėtų gyventi ir dirbti apie 20 tūkst. žmonių, taip ir liks izoliuotu anklavu, kaip kad nutiko su užsieniečių naftos sektoriaus darbininkų gyvenvietėmis, ar iš tiesų prisidės prie vidinės itin konservatyvios Saudo Arabijos visuomenės kaitos.
Karalius Abdullah pastaruoju metu mėgina laužyti visuomenėje įsišaknijusius tabu. Neseniai jis viešai pareiškė, jog arabų ir kitų musulmonų valstybės vis labiau atsilieka nuo šiuolaikinės civilizacijos realijų, nepajėgdamos konkuruoti modernių technologijų srityje ir didindamos savo priklausomybę nuo naftos pramonės, rašo „The New York Times“.