Šią savaitę Maskvos sveikatos apsaugos departamento paskelbtoje socialinėje reklamoje vaizduojami juodai apsirengęs ilgaplaukis vampyras ir jo jauna duktė. Apsilankę pas gydytoją jie klausia, ar dukrai saugu gerti nepaskiepytų žmonių kraują.
Užsiminęs, kad būtų geriau išvis negerti jokio kraujo, gydytojas perspėja, kad neskiepytų žmonių kraujas gali būti „labai pavojingas“, o tada išdėsto skiepijimosi privalumus.
„Tai štai kodėl kai kurie tėvai atsisako skiepų? Kad mes nekandžiotume jų vaikų?“ – klausia tėvas vampyras.
Ši reklama, užbaigiama raginimu tėvams paskiepyti savo vaikus, buvo paskelbta miesto pareigūnams ieškant būdų, kaip padidinti pasiskiepijusių žmonių skaičių. Ketvirtadienį miesto deputatai, tarp jų – Maskvos visuomenės sveikatos komiteto pirmininkas, rekomendavo padaryti skiepus privalomus.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF) liepos mėnesį perspėjo, kad paskiepytų žmonių skaičius pasaulyje „pavojingai įstrigo“, daugeliu atvejų – dėl vis didesnio nepasitikėjimo skiepais.
Rugpjūčio mėnesį PSO nurodė, kad Europoje sparčiai daugėja susirgimo tymais atvejų, ir išreiškė nerimą dėl vakcinacijos masto.
Rusijoje, Ukrainoje, Kazachstane ir Sakartvele per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruota 78 proc. susirgimo tymais atvejų.
Skiepų priešininkų judėjimą kurstė neteisingi tvirtinimai, kad skiepijimas sukelia ligas, tarp jų – autizmą.
George'o Washingtono universiteto mokslininkai pernai nustatė, kad socialinės žiniasklaidos botai ir Rusijos „troliai“ internete „skleidžia neteisingą informaciją apie skiepus“, siekdami sėti nesantaiką Jungtinėse Valstijose.