CNN žurnalistė Clarissa Ward apsilankė keliuose Ukrainos kamuose, kurie ilgiau nei mėnesį buvo okupuoti rusų. Pasak jos, žmonės pasakoja susidūrę su siaubingu žiaurumu, egzekucijomis ir sulaikymais.
“It seems no street has been spared.”
— CNN (@CNN) April 11, 2022
CNN’s @clarissaward witnesses the devastation left behind in the towns Russian forces occupied for five weeks and have since withdrawn from. pic.twitter.com/HUiwAbgm07
Netikėta žinutė ant lentos
V. Putino armija perėmė vieną vietos mokyklą, o jos pastatą panaudojo kaip bazę. Vis dėlto po rusų apsilankymo iš mokyklos liko griuvėsiai.
Prie pagrindinio įėjimo į mokyklą matyti kraujo dėmės. Mokyklos direktoriui nelieka nieko kito, tik stebėtis iš kur atsirado toks žmonių žiaurumas.
„Mes dirbame dėl išsilavinimo. Tai yra ateitis. Mūsų studentai… Taip gaila, kad okupantai to nesupranta. Kam viską paimti? Tai mokykla“, – CNN sakė mokyklos direktorius.
Pasak žurnalistės, ant vienos lentos mokykloje buvo paliktas netikėtas užrašas: „Atleiskite mums, mes nenorėjome šio karo“.
Skaudūs motinų liudijimai
Netoli mokyklos yra vietinės kapinės. Čia saugomi šešių Ukrainos vyrų kūnai. Pasak vietos valdžios, vyrus buvo įsakyta nužudyti pačią pirmą okupacijos dieną.
„Kasėme labai greitai, kad mūsų nerastų. Tačiau jie visur stipriai šaudė“, – CNN sakė viena moteris.
Tarp mirusiųjų – du broliai. Igoris ir Olegas. Jų motina išgyveno.
„Jie buvo labai geri berniukai. Kaip norėčiau juos vėl pamatyti“, – sakė ji.
Viena motina pasakojo, kad jos dukra Viktorija buvo pagrobta kovo 25-ąją. Daugiau nei po dviejų savaičių, mama nebežino, kur yra jos dukra. Neaišku, ar ji gyva, sveika.
„Jie sakė, kad rado informacijos jos telefone apie rusų pajėgas. Jie man sakė, kad ji buvo šiltame name ir dirbo su jais, kad greičiau grįžtų namo“, – pasakojo moteris.
CNN žurnalistė teigia, kad Viktorija taip ir negrįžo.
Tvyrant mirties pavojui, ukrainiečiai susivienijo, tarp Ukrainos vėliavos spalvų randa paguodą.
„Mes ją pasilikome, mes ją pasilikome“, – kalbėjo viena moteris, žurnalistei rodydama Ukrainos vėliavą, kurią už tarnybą kariuomenėje gavo jos vyras.
Dabar, rusų kariams atsitraukus, vėliava pasiekė dienos šviesą. Kaimas sunaikintas, tačiau pagaliau vėl laisvas.