• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 12-13 dienomis grupė geologų iš bendrovės „TNG Grup“ vyko žvalgyti „Gazprom“ naftos ir dujų telkinio Irkutsko srityje. Mokslininkai pakeliui „dėl itin prastų oro sąlygų“ pametė kapsulę su cezio-137 izotopu. Po savaitę trukusių paieškų pavojingą krovinį pavyko aptikti. Skelbiama, kad radiacija į aplinką nepateko.

Cezis-137, kaip ir stroncis-90, yra laikomi vienais pavojingiausių žmogui izotopų: metalas ne tik biologiškai aktyvus, tačiau ir turi labai ilgos trukmės (30 metų) pusinės eliminacijos laiką. Didelis kiekis cezio-137 izotopų buvo užfiksuotas aplinkoje po Černobylio AE avarijos. Apie 40 proc. į aplinką patekusių radioaktyvių medžiagų vėliau iškrito kritulių pavidalu aplinkinėse teritorijose.

Radioaktyvią medžiagą „TNG Grup“ darbuotojai pasiėmė žvalgydami atšiaurių orų sąlygomis „Gazprom“ iškasenų telkinį. Cezis buvo saugomas specialioje smiliaus dydžio kapsulėje „IGI-C-4-2“, kuri buvo patalpinta į specialų dėklą. Skelbiama, kad radioaktyvi medžiaga buvo gabenama specialiai mokslo darbams įrengtu „Kamaz“ sunkvežimiu, tačiau po kelionės į Irkutską pastebėta, kad vertingas ir pavojingas krovinys kažkur dingo.

Bendrovės vadovas pažadėjo išmokti 200 tūkst. rublių premiją tam, kuris padės surasti pamestą radioaktyvios medžiagos kapsulę.

Sausio 19-ąją buvo paskelbta, kad dingusį krovinį pavyko aptikti. Bendrovės atstovų teigimu, „konteineris nebuvo pažeistas“, radiacija į aplinką nepateko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų