Jai skirta devynerių metų įkalinimo bausmė.
Teismas pripažino kaltinamąją kalta dėl „didelio kiekio narkotinių medžiagų“ kontrabandos ir laikymo, sakė teisėja Ana Sotnikova.
31 metų sportininkė nelaisvėje praleis „iš viso devynerius metus“, sakė A. Sotnikova.
Teisėja pridūrė, kad B. Griner taip pat turės sumokėti 1 mln. rublių (beveik 16 tūkst. eurų) baudą.
Prokurorai prašė jai skirti devynerių su puse metų įkalinimo bausmę.
B. Griner anksčiau ketvirtadienį prašė netoli Maskvos esančių Chimkų teismo „neužbaigti jos gyvenimo“.
„Padariau netyčinę klaidą ir viliuosi, kad jūsų sprendimas čia neužbaigs mano gyvenimo“, – sakė ji teismui.
B. Griner byla sulaukė atgarsio JAV ir Rusijos diplomatijos aukščiausiuose sluoksniuose. Apkaltinamasis nuosprendis atrodė beveik neabejotinas turint galvoje, kad Rusijos teismai itin retai išteisina atsakovus, o B. Griner yra pripažinusi, kad jos bagaže buvo elektroninių cigarečių kapsulių su kanapių aliejumi.
Finikso krepšinio klube „Mercury“ žaidžiančios du olimpinius aukso medalius turinčios sportininkės advokatai laikėsi strategijos akcentuoti B. Griner pareiškimus, kad ji neturėjo nusikalstamų ketinimų ir kad kapsulės su kanapių aliejumi jos bagaže atsidūrė dėl skubėjimo pakuojantis daiktus.
Advokatai pakvietė liudytojų iš rusų komandos, kurioje ji žaidžia ne sezono metu, pateikti jos charakteristiką ir pristatė gydytojo rašytinius parodymus, kad jis prirašė jai kanapių skausmui malšinti.
Prieš liepą prasidėjusį teismo procesą JAV Valstybės departamentas pareiškė, kad B. Griner yra „neteisėtai sulaikyta“, ir pavedė jos byla rūpintis specialiajam prezidento pasiuntiniui įkaitų klausimams, kitaip tariant, vyriausybės derybininkui dėl įkaitų.
Praėjusią savaitę JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas žengdamas neįprastą žingsnį pasikalbėjo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir sakė spaudęs jį priimti pasiūlymą paleisti Rusijos laikomus du amerikiečius – B. Griner ir už šnipinėjimą nuteistą Paulą Whelaną (Polą Vilaną).
Šis jų pokalbis telefonu buvo aukščiausio lygio žinomas kontaktas tarp Vašingtono ir Maskvos nuo vasario 24-osios, kai Rusija užpuolė Ukrainą. Tiesioginis pokalbis apie B. Griner neatitinka JAV pastangų izoliuoti Kremlių.
Su pasiūlymu susipažinę šaltiniai sakė, kad jame numatyta iškeisti B. Griner ir P. Whelaną į liūdnai pagarsėjusį nuteistą Rusijos ginklų prekeivį Viktorą Butą. Šis pasiūlymas liudija, jog Baltieji rūmai patiria didžiulį visuomenės spaudimą pasiekti, kad B. Griner būtų paleista į laisvę.
Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre pirmadienį žurnalistams sakė, kad Rusija pateikė „bloga valia“ grįstą atsakymą į JAV vyriausybės pasiūlymą, t. y., pateikė savo pasiūlymą, kurio Amerikos pareigūnai nelaiko rimtu. Ji atsisakė pateikti išsamesnės informacijos.
Rusijos pareigūnai pasišaipė iš JAV pareiškimų apie šią bylą ir sakė, jog jie rodo nepagarbą Rusijos įstatymams. Jie paragino Vašingtoną aptarti šį klausimą „tyliosios diplomatijos būdu, neskelbiant spekuliatyvios informacijos“.