• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusų emigrantams reikia ne JAV valstybės departamento pinigų, o savo pačių vietos pasaulyje, įsitikinęs politologas Vladislavas Inozemcevas. Jis kritikavo pasirodžiusius nepasitenkinimo balsus dėl nutraukto JAV finansavimo „rusų demokratams“.

Rusų emigrantams reikia ne JAV valstybės departamento pinigų, o savo pačių vietos pasaulyje, įsitikinęs politologas Vladislavas Inozemcevas. Jis kritikavo pasirodžiusius nepasitenkinimo balsus dėl nutraukto JAV finansavimo „rusų demokratams“.

REKLAMA

Atėjo laikas suprasti, kad valdžia Rusijoje užgrobta žmonių, kuriuos galima tik sunaikinti, jų nepaskatinsi permainoms, savo komentare „The Moscow Times“ rašė politologas ir ekonomistas Vladislavas Inozemcevas.

Savo komentarą jis pateikė po to, kai rusakalbių žiniasklaidoje pasirodė nerimo kupinos žinutės iš dešimčių rusų emigrantų į Vakarų sukurtų nevyriausybinių organizacijų. D. Trumpo administracijai nutraukus užsienyje veikiančių programų finansavimą daugelis jų nebeturi iš ko funkcionuoti ir kalba apie užsidarymą, bei tikisi ES pagalbos.

Apie Rusijos opoziciją Vakaruose

Jo teigimu, dėl D. Trumpo sprendimo finansavimo netekusi Vakaruose gyvenanti Rusijos opozicija turėtų integruotis į tas visuomenes, kurios juos priima, mokytis kalbų ir papildyti vietos darbo rinką.

REKLAMA
REKLAMA

„Grįžtant prie pagrindinės temos, norėčiau pakartoti, kad šiais laikais neverta kalbėti apie „Rusijos pilietinę visuomenę“ užsienyje, kaip niekas nekalbėjo apie kažką panašaus, kalbant apie rusų diasporą Europoje 1920-aisiais arba, pavyzdžiui, apie Kubos diasporą Jungtinėse Amerikos Valstijose 1960-aisiais. Rusijoje yra prieš Putiną nukreipto pasipriešinimo elementų ir emigrantų bendruomenė už Rusijos ribų, o painioti šiuos du dalykus reiškia klaidinti Vakarų politikos formuotojus. Yra Rusijos aktyvistų, kurie kovoja ar kovojo už pokyčius savo šalyje ir be baimės konfrontuoja su valdžia – kai kurie iš jų buvo nužudyti ar įkalinti; taip pat yra žmonių, turinčių rusišką kilmę ir pasus iš įvairių šalių, kurie tvirtina, kad susitinka su Vakarų lyderiais kaip „Rusijos politikai“, – aiškino politologas.„Tačiau Rusijos opozicija – atitinkamai Vakarų sponsorių užsakymams – kategoriškai atsisako kalbėti apie revoliucijos scenarijų Rusijai, rinkdamiesi kviesti pagalbą Ukrainai, vystyti pilietinį solidarumą, tikėtis pokyčių švietimo dėka ir daug ką kito – kalbėdami iš gerai gyvenančių Vakarų šalių“, – aiškino politologas.

REKLAMA

V. Inozemcevas pažymėjo, jog režimus ir diktatorius nuverčia ne „disidentai“, o revoliucijos arba išorinis poveikis, todėl remtis Rusijos opozicija Vakaruose yra beprasmiška.

„Istorija mus moko, kad teroristus ir diktatorius gali nugalėti tik jiems lygiavertė jėga. Deja, pasaulines Trečiojo reicho pretenzijas sustabdė ne antifašistinio pogrindžio nariai, o milijoninė antihitlerinės koalicijos šalių kariuomenė. Ne disidentai iš virtuvių Maskvoje nuvertė komunistinį režimą SSRS, o Vakarų priimtas ginklavimosi varžybų iššūkis privedė sovietinę sistemą prie žlugimo slenksčio. Todėl nuoširdžiai norėčiau, kad JAV ir Europos valdžios institucijos, kaip ir 1939 ar 1947 m., pripažintų autoritarizmo grėsmę ir sukurtų strategiją, kaip nugalėti V. Putino režimą“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusija prarasta“

„Rusija prarasta. Prieš keturiasdešimt metų Michailas Gorbačiovas suteikė Sovietų Sąjungos tautoms unikalią laisvės ir klestėjimo galimybę. Kai kurios iš jų pasirinko iškeisti vieną Sąjungą į kitą ir tapo, kaip ir Baltijos šalys, lygiavertėmis tarp daugelio. Kitos palaipsniui rinkosi ir suprato, kad laisvę verta ginti šimtų tūkstančių gyvybių kaina, kaip tai atsitiko Ukrainoje. Dar kiti beveik iš karto demokratiniuose rinkimuose išsirinko klinikinį psichopatą ir neseniai septintą kartą „perrinko“ jį be alternatyvos, kaip matome Baltarusijoje.

Kai kurie žmonės, kaip ir Rusijoje, visus šiuos keturiasdešimt metų įtikinėjo save, kad dar ne viskas prarasta, kol neprarado visko. Jų galima gailėtis, bet viltis už juos negalima. O jei Vakarų valdžia pamirš „Rusijos pilietinę visuomenę“ ir padės buvusiems rusams tapti sėkmingais savo šalių piliečiais, jie padarys teisingą pasirinkimą ir dėl savęs, ir dėl jų pačių“, – aiškino V. Inozemcevas.

kokia na*uj "opzicija"
kokia na*uj "opzicija"
tai šių laikų nauja afiora.
Parėkauja ir prašo prieglobsčio es ,nes tipo juos "persekioja už tiesą" .
Na o toliau prasideda rojus ant svetimų sprandų ,juos išlaiko ,skiria apsaugą ,....
lt pavyzdys Cyxanovska ,kuri už nesamones mums kainuoja milijonus ,o kiek ant svieto tokių "cyxanovskių",ką jos nuveikė ,apart siedami nesantaiką ?
seniai buvo aišku, kad visa opzicija yra tik naudos sau ieškantys, ir per kitų galvas lipantys perbegėliai, mintantys visokių žmogaus teisių organizacijų lėšomis ir parama. nestebintu ir tai, kad tarp jų yra daugybė šnipų, išverstaskūrių ir veidmainių.
Opozicija, kuri sėdi užsieniuose
Opozicija, kuri sėdi užsieniuose
yra apgalėtina. Jie man panašūs ne į kovotojus, bet į besislapstančius bailius. Jokio diktatoriaus užpečkyje sėdinti opizicija priversti pasitraukti negali - nei Putino, nei Lukašenkos, nei jokio kito. Kovotojai, kurie laukia, kad ju darba padarys kas nors kitas, yra apgailėtina. Kovoti už savo šalį reikia savo šalyje - gatvėse, aikštėse, mitinguose. Nebent tik vadinatės opizicija ir žinote, kad jūsu nepalaiko didžioji dauguma šalies žmoniu. Jei taip, tai ir toliau slėpkitės užsieniuose. Tik nevaidinkite, kad esate svarbūs. Esate niekas, jūs niekam neįdomūs
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų