Dviem seniems rusų tanklaiviams – „Volgoneft-212“ ir „Volgoneft-239“ – praėjusį mėnesį patekus į audrą, į Kerčės sąsiaurį, kuris jungia Azovo ir Juodąją jūras tarp Maskvos aneksuoto Krymo ir pietinio Krasnodaro krašto, nutekėjo naftos produktų.
Tanklaiviai gabeno apie 9,2 tūkst. tonų mazuto. Apie 40 proc. jo, pareigūnų duomenimis, galėjo išsilieti į jūrą.
„Šiandien Sevastopolyje paskelbtas regioninis nepaprastosios padėties režimas“, – platformoje „Telegram“ parašė srities gubernatorius Michailas Razvožajevas.
Keturiuose iš srities paplūdimių buvo rasta naftos, kurią „operatyviai pašalino“ vietos institucijos, dirbančios kartu su savanoriais, sakė M. Razvožajevas.
„Norėčiau pabrėžti: Sevastopolio pakrantės masinio užteršimo nėra“, – pabrėžė jis.
M. Razvožajevas apie tai pranešė po to, kai Rusijos pietinės Krasnodaro srities institucijos praėjusią savaitę paskelbė ekstremalią situaciją visoje srityje, nes mazutas ir toliau plūdo į pakrantę praėjus 10 dienų po to, kai iš dviejų senų tanklaivių nutekėjo naftos produktų.
Krasnodaro srities gubernatorius Veniaminas Kondratjevas penktadienį sakė, kad daugiau kaip 5 tūkst. žmonių tebedirba valydami išsiliejusią naftą.
Nuo pirminio išsiliejimo iš srities pakrantės ruožo išvežta daugiau kaip 86 tūkst. tonų užteršto smėlio ir grunto, rašė jis platformoje „Telegram“.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naftos išsiliejimą pavadino ekologine katastrofa.
Praėjusį mėnesį Rusijos mokslininkai kritikavo valymo darbus, teigdami, kad savanoriai neturi tinkamos įrangos.
Ukraina naftos išsiliejimą pavadino „didžiausiu Juodosios jūros regione XXI amžiuje“ ir apkaltino Maskvą naudojant atšiaurioms žiemos sąlygoms nepritaikytus laivus.
Rusija, siekdama apeiti jai taikomas Vakarų šalių sankcijas, pradėjo naudotis vadinamuoju „šešėliniu laivynu“, kurį sudaro daugiausia seni tanklaiviai, kad galėtų eksportuoti savo naftą visame pasaulyje.
„Didžioji dalis iš daugiau kaip 1 tūkst. Rusijos „šešėlinio laivyno“ tanklaivių yra beviltiškai pasenę, turi fiktyvius draudimo polisus, slepia savo tikruosius savininkus ir dažnai jūroje perkrauna naftos produktus. Kitos didelio masto avarijos statistiškai yra neišvengiamos“, – praėjusį mėnesį sakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!