Lėktuvas „Boeing 737“, skridęs iš Dubajaus į Rusijos pietinį miestą Rostovą prie Dono, sudužo ir užsiliepsnojo šeštadienį paryčiais, nepataikęs nutūpti ant tako esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms. Kaip pranešama, laineris mėgino nutūpti iš antrojo karto po to, kai kelias valandas skraidė ratu aplink oro uostą.
Trys versijos
Tyrėjai patvirtino, kad per katastrofą žuvo visi 55 keleiviai ir septyni įgulos nariai. Aukos buvo devynių šalių piliečiai; iš jų 45 buvo Rusijos piliečiai.
Pareigūnai pradėjo baudžiamąjį tyrimą, mėgindami išsiaiškinti, ar katastrofą nulėmė pilotų klaida, techninis gedimas, ar blogi orai.
Susisiekimo ministras Maksimas Sokolovas sekmadienį sakė, kad gelbėjimo tarnybos baigė paieškų ir gelbėjimo operaciją 6 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku avarijos vietoje, kur lėktuvo nuolaužos buvo pažirusios didelėje teritorijoje.
Tyrėjai tikriausiai dar visą sekmadienį dirbs įvykio vietoje, rinkdami įrodymus, nurodė M.Sokolovas.
Į Rostovą prie Dono taip pat atvyko Dubajaus valstybinės pigių skrydžių bendrovės „Flydubai“, kuri yra Jungtinių Arabų Emyratų oro vežėjų flagmanės „Emirates Airlines“ antrinė įmonė, atstovai.
Viltys dedamos į juodąsias dėžes
Rusijos valstybinė televizija parodė apsaugos kamerų vaizdo įrašą, kuriame matoma, kaip laineris nosimi įsirėžia į žemę ir sprogsta, nors jo autentiškumas nebuvo patvirtintas.
Katastrofa įvyko tuo metu, kai galiojo perspėjimas dėl smarkaus vėjo. Tuo metu taip pat smarkiai lijo.
Šaltiniai sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad abi „Boeing“ juodosios dėžės, kuriose tikriausiai išliko įrašyti svarbūs skrydžio duomenys, buvo išgabentos tirti į Maskvą.
Pareigūnai taip pat sakė pradedantys surinktų palaikų ir jų dalių atpažinimą pagal jų artimųjų duotus DNR mėginius.
„Sudužo į kelis gabalus“
„Lėktuvas trenkėsi į žemę ir sudužo į kelis gabalus“, – sakė tyrėjai, o „LifeNews“ pranešė, kad Boeing 737 nuolaužos išsibarstė pusantro kilometro ruože.
Meteorologai buvo perspėję apie stiprius vėjus tame rajone, lėktuvui tupiant smarkiai lijo; prieš tūpdamas jis dvi valandas suko ratus virš oro uosto.
Transporto ir Nepaprastųjų situacijų ministerijų informuotas apie šią nelaimę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė savo užuojautą aukų artimiesiems, pranešė Kremlius.
Kiti lėktuvai nukreipti į Krasnodaro oro uostą, esantį už 300 km į pietus nuo Rostovo prie Dono.
Po šios nelaimės Tyrimų komitetas pradėjo baudžiamąjį tyrimą, kuris turi nustatyti, ar buvo pažeisti saugumo reikalavimai ir ar buvo aplaidumo, dėl ko įvyko ši katastrofa.
„Nagrinėjamos įvairios versijos, tarp kurių yra ir techninė problema lėktuve, nepalankios orų sąlygos ir kiti veiksniai“, – sakė Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.
„Inicijuojame savo atsaką į avariją ir glaudžiai bendradarbiausime su visais susijusiais pareigūnais. Dalysimės informacija kiek tik įmanoma, kai tik galėsime, ir reguliariai teiksime atnaujintą informaciją“, – sakoma JAE įsikūrusios „flydubai“ pareiškime, paskelbtame jos interneto svetainėje, kurios spalvos dėl tragedijos buvo pakeistos į juodą ir pilką.
„Boeing“ nurodė žinanti apie šį incidentą
„Žinome apie pranešimus iš Rusijos, mūsų komanda šiuo metu renka daugiau detalių“, – „Twitter“ paskelbė ši lėktuvų gamintoja.
Oro bendrovės „flydubai“ istorija ryšium su saugumu yra labai gera, bet 2015-ųjų sausį į vieną jos lėktuvų, jam tupiant Bagdade, pataikė kulka, nors niekas nenukentėjo. Dėl to incidento daug oro bendrovių nutraukė skrydžius į Irako sostinę.
Praėjusį kartą didelė, su Rusija susijusi aviacijos nelaimė įvyko pernai spalį, kai keleivinis lėktuvas, skridęs iš Egipto Šarm el Šeicho kurorto į Sankt Peterburgą, sprogus bombai sudužo Sinajaus pusiasalyje.
Tuomet žuvo visi 224 lėktuve buvę žmonės, kurių didžioji dauguma buvo rusai.
Atsakomybę už tą išpuolį prisiėmė „Islamo valstybės“ atšaka Egipte.