Statistika rodo, kad tik labai maža Rusijos gyventojų dalis kada nors buvo iškeliavusi už buvusios Sovietų Sąjungos ribų. Kadangi labai mažas skaičius žmonių savo akimis galėjo susipažinti su kitomis kultūromis ir gyvenimo būdais, Rusija lieka neišprususi bei stagnuojanti valstybė, kuri išorinį pasaulį regi kaip paslaptingą ir priešišką. O tai tik dar labiau pakerta Rusijos mėginimus integruotis į globalinę bendruomenę, rašo portalo „Russia Profile“ apžvalgininkas Georgijus Bovtas.
Viešosios nuomonės instituto apklausa rodo, kad galinčių sau leisti atostogas užsienyje rusų skaičius per pastaruosius 3 metus išaugo nuo 13 iki 15 proc. Tačiau 80 proc. rusų teigia negalintys sau leisti keliauti svetur. Be to, ir iš tų 15 proc., teigiančių, jog gali keliauti į užsienį, toli gražu ne visi vyksta svetur atostogauti ar tvarkyti verslo reikalų. Per pastaruosius 3 metus rusų, bent kartą išvykusių už NVS teritorijos ribų, skaičius neviršijo 5 proc. Be to, ir pačioje NVS teritorijoje keliavo ne daugiau nei 6 proc. žmonių. Vos 17 proc. Maskvos gyventojų kada nors buvo išvykę už NVS ribų.
G. Bovtas teigia, kad tokia situacija atskleidžia tai, jog Rusija yra labai izoliuota ir uždara šalis. Dauguma žmonių niekada nėra palikę to mažo pasaulėlio, prie kurio yra įpratę, tačiau kuris yra labai ribotas. Jie nėra matę ir dėl to nesupranta kitokio gyvenimo būdo, kitokios kasdienio gyvenimo organizacijos. Be to, ir migracija pačios Rusijos viduje yra ganėtinai maža.
Nenorėjimas judėti, apžvalgininko teigimu, yra stagnacijos ir konservatizmo ženklas, o taipogi puikus nenoro keistis įrodymas. Politinėje ir socialinėje sferose toks izoliavimasis sukuria sąlygas ksenofobijai (t.y. nenorui priešiškumui kitokiems žmonėms, papročiams ar įpročiams). Be to, tokia visuomenė vaizduoja save kaip nuolat iš išorės apgultą tvirtovę, kuriai išorė tik kelia grėsmę.