„Rusijos kariuomenė ir toliau stebina. Vadovybė plečia padalinių transportavimo galimybes naudodama gyvulinį transportą – asilus ir arklius“, – rašė karo analitikas Janas Matejevas, pridurdamas, kad kol kas tai retas atvejis, bet „kas žino, ką pamatysime dar po pusmečio“.
„Kovotojams buvo išduotas asilas, kad jie galėtų nugabenti amuniciją į frontą. O ko jūs tikitės? Šiais laikais trūksta automobilių!
Jei ką, tai asilą parūpino Gynybos ministerija, o ne savanoriai“, – pareiškė prokremliškas karo korespondentas Kirilas Fiodorovas.
„Novaja Gazeta-Europa“ kalbėjosi su Rusijos karo ekspertu, kuris su anonimiškumo sąlyga sakė, kad greičiausiai šiuo atveju tai yra vietinė iniciatyva. Mažai tikėtina, kad gyvūnų naudojimas fronte taps masinis, mano jis.
„Jie apleistose fermose randa asilą ar arklį ir pradeda juos naudoti. Asilas ar arklys galės įveikti kelius atšalus orams ir pristatyti, pavyzdžiui, maistą ar amuniciją į miškingas vietoves, esančias toli nuo kelių“, – sakė Rusijos karinis ekspertas.
In the last couple of days, there have been numerous videos appearing of Russian soldiers who have donkeys at their disposal. According to Russian sources, they have begun to be given to some units as pack animals.
https://t.co/Su96hBedkw pic.twitter.com/dUpBtGwOMwREKLAMAREKLAMA— Special Kherson Cat 🐈🇺🇦 (@bayraktar_1love) February 5, 2025
Pasirodė „visu savo gražumu“
Anksčiau „Forbes“ pasakojo apie rusų karių fronte naudojamus arklius. Žurnalistai rėmėsi socialiniuose tinkluose pasirodžiusiu vaizdo įrašu, kuriame užmiesčio keliu ant žirgų jodinėja du Rusijos Federacijos kariai.
„Žiūrėkite, vaikinai Ukrainoje prisijaukino žirgą“, – sakė vienas iš karių.
#COPE Day 1077: In a stunning display of 18th-century military innovation, Russian troops are now storming Ukraine on horseback—because nothing says “superpower” like medieval cavalry charges. Meanwhile, Ayden keeps proving that dignity is optional on X. pic.twitter.com/NRlxBUmjBE
REKLAMAREKLAMAREKLAMA— Greg Wolf 🇺🇸🦅 (@Rivitheadz) February 4, 2025
„Antra pasaulinė armija“ visu savo gražumu. Grįžtame į Rusijos imperijos laikus – su kavalerija ir nacionalinių mažumų atstovais kaip patrankų mėsa. Šie kareiviai yra iš Sachos Respublikos – regiono, kuris yra neįtikėtinai turtingas gamtos ištekliais. Tačiau vietiniai sachai kariauja Ukrainoje ant pavogtų arklių, tuo tarpu Maskva pildo savo iždą iš jų deimantų, aukso, dujų ir naftos“, – filmuotą medžiagą komentavo buvęs Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Antonas Heraščenka.
Nuo plataus masto karo Ukrainoje pradžios Rusija neteko apie 20 tūkst. vienetų technikos. Portalo „Oryx“, kuriame registruojami ir patvirtinami įrangos netekimo atvejai, duomenimis, daugiau kaip 3 tūkst. vienetų jų pasisavino Ukrainos kariuomenė.
Dar daugiau kaip 1 tūkst. buvo palikta, 852 – sugadinta, o daugiau kaip 15 tūkst. – sunaikinta. Rusijos tankų, BMP ir BPC nuostoliai siekė 12 tūkst. vienetų.
Tarp jų buvo 13 pasenusių tankų T-54 ir 55, taip pat 176 moderniausi Rusijos kariuomenės tankai (įvairių modelių T-90). Iš viso Rusija neteko 3704 tankų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!