Netrukus po pasaulį sukrėtusių įvykių šalia okupuoto Krymo sąsiaurio, Linas Linkevičius yra pareiškęs: „Ryžtingai smerkiame Rusijos panaudotą fizinį Kerčės sąsiaurio blokavimą ir ukrainiečių laivo taranvimą. Tai negali būti kvalifikuojama kitaip kaip agresijos aktas ir dar vienas smerktinas tarptautinės jūrų teisės pažeidimas. Tokie veiksmai pakerta viso regiono saugumą“. Vėliau ministras išplatino pranešimą, kuriame detaliai išdėstė kritiką Rusijos atžvilgiu.
Marija Zacharova atkreipė dėmesį į šiuos L. Linkevičiaus pareiškimus. Jai pasirodė, kad Lietuvos ministras „įžeidžiančiai pasisakė Rusijos ir jos valdžios atžvilgiu“. Anot jos, „tai ne pirmas chamiškas oficialaus Vilniaus elgesys, nukreipiantis į santykių aštrėjimą su mūsų šalimi“. Rusijos propagandos atstovės teigimu, L. Linkevičius apie išpuolį prieš Krymą prabilo dėl to, kad norėjo „nuslėpti dėmesį nuo daugelio problemų savo namuose. „Apskritai, (vadinti tai) chamiškumu užsienio reikalų ministrui – per menka“, – aiškino M. Zacharova.
R. Pakso kelionė į Maskvą
Gruodžio 4-ąją Rusijos parlamento atstovai paskelbė apie įvykusį susitikimą su „Europos parlamento atstovu iš Lietuvos“. Netrukus pasirodė ir daugiau informacijos, iš kurios paaiškėjo, kad Maskvoje lankėsi nušalintas Lietuvos prezidentas R. Paksas.
Lietuvos politikas buvo cituojamas Rusijos valstybinėje žiniasklaidoje. Kartu su Kremliaus atstovais jis akcentavo „bendradarbiavimo su Rusija svarbą“ ir „neatsargų Ukrainos elgesį“.