Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasiskundė, kad ES šalių atstovai turėjo ateiti į susitikimą su juo, tačiau ilgainiui visi gražiai atsiuntė formalų atsisakymą.
ES atstovybėje Rusijoje tai paaiškino „labai žemu pasitikėjimo lygiu ir konkretumo, apie ką turėjo būti kalbama, trūkumu“.
Rusijos ministro teigimu, susitikimo metu turėjo būti kalbama „apie artėjančius prezidento rinkimus“.
„Ir ką gi galvojate? Likus dviem dienoms iki numatytos datos gauname notą: „Mes nusprendėme neatvykti“, – apsimestinę nuostabą demonstravo S. Lavrovas.
Tradiciškai įžūliai šį įvykį pakomentavo ir Rusijos Užsienio reikalų ministerijos „burna“ – atstovė žiniasklaidai Marija Zacharova: „ES šalių pasiuntiniai Rusijos Federacijoje save absoliučiai diskreditavo. Kyla klausimas dėl jų buvimo tikslingumo“.
Pasiūlė imtis priemonių prieš diplomatus
Pasireikšti šiuo klausimu gavo progą ir Dūmos deputatas Michailas Šeremetas, kuris pasiūlė „patikrinti Europos Sąjungos diplomatus dėl šnipinėjimo ir išsiųsti iš šalies“.
„Europos pasiuntinių pozicija yra nesuprantama ir įžeidžianti. Tai tikrų tikriausias įžūlumas, – pareiškė deputatas. – Matyt, jiems yra ką slėpti ir gėda į akis mūsų užsienio reikalų ministrui pažiūrėti. Manau, kad mums reiktų privaloma tvarka organizuoti Vakarų atstovų patikrinimą dėl šnipinėjimo, provokacinės veiklos ir kišimosi į Rusijos vidaus reikalus“.
M. Šeremetas taip pat pridūrė, kad Rusija „užtikrino Vakarų diplomatams visas darbo ir pragyvenimo sąlygas, o šie atsako nepagarba ir arogantišku elgesiu“.
Primename, kad diplomatų buvimo klausimas šalyje yra dažniausiai taikomas „veidrodiniu principu“ – vienai šaliai atšaukus ar išvarius kitos diplomatus, ji dažniausiai imasi analogiškų veiksmų savo šalyje.
Tikroji Kremliaus pykčio priežastis gali būti ir Vakarų šalių atstovų apsilankymas A. Navalno laidotuvėse, kurias Kremlius bandė visais įmanomais būdais sutrikdyti ir paversti kuo mažiau matomomis.