Rusijoje populiarumo reitingą geriausia matuoti degtine. Toks matavimo būdas yra daug patikimesnis nei visuomenės nuomonės apklausa, rašo „Lietuvos žinios".
2003 metais Maskvos degtinės gamykla „Kristal“ pradėjo degtinės „Putinka“ gamybą, ir ji akimirksniu tapo tokia pat populiari kaip ir jos „krikštatėvis“ Vladimiras Putinas. 2007 metų pabaigoje „Putinka“ tapo viena perkamiausių degtinių Rusijoje, užpildydama 2,7 proc. alkoholio rinkos - rusai jos išgėrė už 11 mlrd. dolerių. Tačiau praėjo vos kelios savaitės po to, kai Rusijos prezidentas savo įpėdiniu paskelbė Dmitrijų Medvedevą, ir Maskvoje esantis prekybos centro „Perekriostok“ tinklas sumažino „Putinkos“ butelio kainą 25 proc., o autoritetingas Rusijos laikraštis „Vedomosti“ pranešė, kad Rusijos patentų biurą tiesiog užtvindė prašymai registruoti ne tik degtinės, bet ir kitų gaminių prekinį ženklą, kuriame būtų žodis „Medved“.
Prekinis ženklas „Medvedka“ buvo įregistruotas dar tada, kai D.Medvedevas buvo paskirtas pirmuoju Rusijos vicepremjeru. Dabar be "Medvedkos" jau galima nusipirkti ir butelį „Car Medved“ ir „Medvedevkos“. Tačiau ir „Putinkos“ gamintojai nelinkę pasiduoti - jie apdairiai kaip pavadinimą ir prekinį ženklą įregistravo žodžius „Volodia i medvedi“.
Tačiau visi, kurie dar gruodį šaukė, kad niekas negali būti populiaresnis už jų numylėtinį, nacionalinį herojų V.Putiną, dabar gerokai pritilo. Maskvos „Levada“ centro atlikta apklausa parodė, kad jau sausį D.Medvedevo reitingas pasiekė neįtikėtinas aukštumas - 82 proc. - ir net pralenkė 2004 metų V.Putino, kai jis buvo perrinktas antrai kadencijai, reitingą.
Vis dėlto rusams patinka ir jų dabartinis prezidentas, o tai, kad jo pasirinktas įpėdinis labai priimtinas žmonėms, laikoma šalies stabilumo ženklu. D.Medvedevą teigiamai vertina net tie, kurie nemėgsta V.Putino ir jo autoritarinio valdymo stiliaus, nes D.Medvedevas netarnavo KGB. Be to, būdamas pirmuoju Rusijos vicepremjeru D.Medvedevas kuravo socialinę sferą, todėl jo apsilankymai ligoninėse ir vaikų darželiuose buvo labai palankiai nušviečiami žiniasklaidos.
Todėl „medvedevomanij“ jau pasiekė ir leidybą - spaustuvės gavo užsakymų spausdinti būsimojo prezidento portretus ir plakatus. Maskvos knygynuose jų dar nėra, tačiau niekas neabejoja, kad vos tik ten atsidūrę bus gerai perkami. Tuo tarpu kiekvienas užsukęs į knygyną mato, kad dabartinio prezidento portretai dulka lentynose. Jau daug savaičių jų niekas nebeperka net garsiajame Maskvos knygyne „Dom knigi“, nors jo vadybininkė Liubovė Kuznecca ir tikina, kad portretų kainos nemažins, nes „tai būtų nepagarba valstybės vadovui“. Tačiau Maskvoje jau kalbama, kad Vladivostoke valstybės vadovo portretai pardavinėjami su 10 proc. nuolaida ir atsidūrė tarp išparduoti skirtų prekių. Tačiau daugybė Rusijos provincijos politikų vis dar tvirtina, kad V.Putinui pasitraukus iš valdžios jie neketina savo kabinete nukabinti jo portreto - tik šalia pakabins naujojo prezidento atvaizdą.
42 metų D.Medvedevas gerokai skiriasi nuo niūraus V.Putino. Jis mėgsta klausytis "Deep Purple", praktikuoja jogą, neatsidžiaugia savo žuvyčių kolekcija, kurios plaukioja akvariume jo kabinete Kremliuje. D.Medvedevas kalba angliškai, cituoja lotyniškus posakius ir kartą pagautas įkvėpimo net išrėžė kalbą apie laisvę. Laisvalaikiu jis žaidžia šachmatais ir žiūri kanalą „Discovery“.
V.Putinas ir kaip politikas, ir kaip prekės ženklas dar neišsisėmė. Tačiau po kovo 2 dieną įvyksiančių rinkimų jam jau teks kartu su kitais Rusijos gyventojais kelti degtinės stiklelį į D.Medvedevo sveikatą.
Palmyra Krupenkaitė