Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį pareiškė, kad Rusija turi priešintis kai kurių savo kaimynių, anksčiau priklausiusių Sovietų Sąjungai, bandymams „falsifikuoti“ II pasaulinio karo istoriją nuvertinant Maskvos vaidmenį nugalėti nacistinę Vokietiją, rašo „Moscow Times“.
„Mes turime būti kietesni gindami savo pozicijas, pasakyti tiesą savo partneriams apie istorijos falsifikavimą, nacistinių nusikaltėlių šlovinimą kaimyninėse valstybėse. Čia nėra vietos diplomatinėms malonybės. Aš noriu, kad Užsienio reikalų ministerija užimtų griežtesnę poziciją“, - per susitikimą su vyriausybės pareigūnais teigė D. Medvedevas.
Rusijos prezidentas dalyvavo renginyje, kuris buvo skirtas 65 metinėms, kai Raudonoji armija pralaužė 900 dienų trukusią tuometinio Leningrado apgultį. Manoma, kad per šią apgultį mirė iki 1 mln. žmonių.
Rusiją kamuojant ekonominei krizei, šalies lyderiai turi rasti veiksnių, kurie galėtų suvienyti šalį. D. Medvedevas teigia, kad prisiminimai apie karą gali būti vienas tokių konsoliduojančių veiksnių. „Pergalės paveldas nėra tik istorija, tai galingas resursas toliau vystyti šalį“, - teigė Rusijos prezidentas.
Rusijos pateikiamą II pasaulinio karo įvykių versiją smarkiai ginčija Baltijos šalys ir Ukraina. Baltijos šalims Raudonoji armija veikiau simbolizuoja ne kovą su nacizmu, o dar vieną okupaciją, trėmimus bei kančią. Šioms šalims II pasaulinis karas tebuvo dviejų vienodai blogų totalitarinių režimų susigrūmimas. Rusija, nenorėdama įsiklausyti į kaimynių nuogąstavimus, kaltina jas nacizmo garbinimu ir pati adaptuoja istoriją prie šiandieninių autoritarinio Kremliaus valdymo būdo poreikių.