„Priimame sprendimą pristabdyti visos Moldovos vynininkystės produkcijos įvežimą į RF (Rusijos Federacijos) teritoriją“, – sakė jis.
Pasak G.Oniščenkos, draudimas galios, kol Maskva „pamatys konkrečius Moldovos žingsnius dėl sisteminio problemos sprendimo".
„Vaidinti moldavų ekonomikos auklės vaidmens mes neketiname“, – pareiškė federalinės vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas.
„Rusija pastaruoju metu ne kartą kėlė klausimą dėl Moldovos vyno kokybės“, – sakė jis ir pridūrė, kad per pastarąsias tris savaites nebuvo nė vieno bandymo inicijuoti derybas ar susitarimus.
G.Oniščenka nurodė, kad neseniai išbrokuotose moldaviško vyno partijose buvo aptiktas per didelis plastifikatorių kiekis.
„Vadinasi, yra perdirbimo technologijos, žaliavų ir gatavos produkcijos laikymo pažeidimų", – paaiškino jis.
Rusija rugpjūtį ir rugsėjį neleido įvežti aštuonių moldaviško vyno siuntų, o du vyno produkcijos pavyzdžiai, pateikti registracijai Rusijoje, neatitiko standartų, sakė G.Oniščenka.
Jis pabrėžė, kad Rusija 2006 metais sustabdė vyno importą iš Moldovos, bet vėliau draudimo galiojimas buvo sustabdytas.
Oficialiais duomenimis, 2005 metais Moldova eksportavo į Rusiją vyno už 207 mln. dolerių, o 2012 metais eksportą sudarė 40,4 mln. dolerių. Iki 2006-ųjų moldaviškas vynas užėmė daugiau kaip 60 proc. Rusijos rinkos.
Moldovai iki šiol pavyko susigrąžinti tik maždaug 10–12 proc. Rusijos rinkos. Vis dėlto Rusija tebėra didžiausia moldaviško vyno vartotoja – į ją vyksta beveik trečdalis viso Moldovos eksporto.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.