Sankt Peterburge pagamintas 144 metrų ilgio ir 30 metrų pločio laivas „Akademikas Lomonosovas“ į Murmansko uostą atvyko ketvirtadienį. Šeštadienį plūduriuojanti atominė elektrinė buvo pristatyta žiniasklaidai.
Valstybinės atominės energetikos įmonės „Rosatom“ pagamintoje elektrinėje įrengti du 35 MW atominiai reaktoriai, kurie yra panašūs į naudojamus galinguose ledlaužiuose.
2019 metų vasarą 21 tūkst. tonų tonažo barža bus nutempta į Peveko uostą autonominiame Čiukotkos regione pačiuose Rusijos šiaurės rytuose, už 350 kilometrų į šiaurę nuo Šiaurės poliaračio.
Elektros, kurią gali pagaminti plūduriuojanti atominė elektrinė, gali pakakti 200 tūkst. gyventojų turinčiam miestui – kur kas didesniam negu Pevekas, šiauriausias miestas Rusijoje, kuriame gyvena tik 5 tūkst. žmonių.
Atominės elektrinės gaminama elektros energija bus daugiausia naudojama naftos gavybos platformose, nes Rusija, siekdama išgauti daugiau naftos ir dujų, skverbiasi vis šiauriau į Arktį ir jai reikia elektros nutolusiose vietovėse.
Už plūduriuojančių atominių elektrinių statybą ir eksploatavimą įmonėje „Rosatom“ atsakingas Vitalijus Trutnevas pareiškė, kad tokios elektrinės „tieks elektros energiją ir šilumą atokiausiems regionams ir taip pat skatins augimą bei tvarią plėtrą“.
Anot jo, naudojant tokius plūduriuojančius reaktorius per metus išmetamą anglies dioksido kiekį galima sumažinti 50 tūkst. tonų.
Iš pradžių baržą buvo planuota pakrauti kuru Sankt Peterburge, tačiau tai sukėlė susirūpinimą Baltijos jūros šalyse, todėl šis etapas buvo perkeltas į Murmanską.