Jungtinėms Valstijoms pareikšta griežta Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritika nereiškia, kad atsinaujina šaltasis karas, bet kelia "nevienareikšmių klausimų", į kuriuos Vakarai turi atsakyti, pareiškė V.Putino specialusis atstovas bendradarbiavimo kovoje su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu klausimais.
Anatolijus Safonovas naujienų agentūrai "Reuters" sakė, kad Maskva ir Vašingtonas glaudžiai bendradarbiauja saugumo srityje, ir politiniai skirtumai negali jiems pakenkti.
A.Safonovas praneša, jog atidžiai išnagrinėjus, ką pasakė kalbėdamas Miunchene V.Putinas, apkaltinęs Ameriką siekiu primesti savo valią visam pasauliui, paaiškėja, kad Rusijos prezidentas "iškėlė pamatinius klausimus naujam dialogui".
Todėl, pasak jo, Kremlių nuvylė tai, kaip buvo sureaguota.
"Vietoj atsakymo į iškeltus klausimus mes iš karto išgirdome: tai agresyvi kalba, grįžimas į šaltojo karo laikus. Tai keistas klausimas, bet Vakarai turi į jį atsakyti", - sakė A.Safonovas.
Vienas tokių klausimų - kodėl Jungtinės Valstijos ketina dislokuoti Lenkijoje ir Čekijoje priešraketinę sistemą, nors NATO dešimtojo dešimtmečio pradžioje patikino, kad Aljansas nesteigs karinių bazių buvusios Varšuvos sutarties šalių teritorijoje.
"Tai mums buvo pažadėta. Taip, galbūt mes buvome naivūs ir nereikalavome įrodymų. Kodėl mus apgavo?", - sakė A.Safonovas.
Į klausimą, ar ne pernelyg stipriai pasakyta "apgavo", specialusis atstovas atsakė: "Kaip dar galima tai pavadinti? Jie sakė, kad to nedarys, o dabar jie tai daro".
JŪS IR MES
V.Putino kalba vasario 10 dieną buvo viena iš griežčiausių per septynerius jo buvimo valdžioje metus žodinių atakų, nukreiptų prieš Jungtines Valstijas.
Susumuodamas tai, ką pasakė Rusijos vadovas, A.Safonovas pažymėjo, kad "nūdienos pasaulyje negalima turėti mokytojo, kuris žinotų viską ir sakytų visiems, kaip ir ką reikia daryti".
Sutaikinamu tonu V.Putino atstovas pridūrė, kad Rusija suvokia savo trūkumus.
"Mes nesakome, kad pas mus puiki demokratija, mes nesakome, kad mes surengėme nepriekaištingą kampaniją Čečėnijoje. Mes turime daugybę problemų", - sakė A.Safonovas.
Jis šiltai atsiliepė apie JAV ir Rusijos bendradarbiavimą saugumo srityje ir tarp abiejų šalių žvalgybos valdybų, taip pat ir Afganistano bei tarptautinės prekybos narkotikais klausimais, ir vylėsi, kad bus bendradarbiaujama ir ateityje.
"Mes turime kai kurių nesutarimų politiniu lygiu, bet ne profesionaliu", - pridūrė jis.
Atsakydamas į Vakarų būgštavimų dėl buvusios KGB atstovų labai stiprios įtakos Rusijos verslui ir politikai A.Safonovas pripažino "specialiųjų tarnybų aparato "geroką svorį" Rusijoje, palyginus su Vakarais. Tačiau jis pavadino tai laikinu reiškiniu, būdingu "pereinamajam laikotarpiui".