„Pasak gaunamos informacijos, į Tunisą pakvietė atskiras opozicijos grupes, o Sirijos vyriausybės atstovų į konferenciją nepakvietė. Tai reiškia, kad didžiosios Sirijos populiacijos dalies, palaikančios valdžią, interesai nebus atstovaujami“, – pareiškė Rusijos Užsienio reikalų minsiterijos atstovas Aleksandras Lukaševičius. Pasak jo, oficialiai ministerijai nepateikė nei pakviestųjų sąrašo, nei susitikimo darbotvarkės. Abejones Rusijai sukėlė ir planuojamas susitikimo dokumentas, nes ties juo dirba tik „siaura šalių grupė“.
„Sirijos draugų“ susitikimas vyks vasario 24 dieną Tunise. Sprendimą surengti tokį susitikimą priėmė Arabų Lygos valstybių užsienio reikalų ministrai. Buvo tikimasi, kad Rusija susitikime vis dėlto dalyvaus.
Žodžių junginį „Sirijos draugai“ pirmą kartą panaudojo Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton, kuomet kritikavo Rusiją ir Kiniją, vetavusias Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl Sirijos. Clinton paragino „visus Sirijos draugus“ susivienyti dėl spartesnio Basharo Assado pašalinimo iš valdžios net ir be Jungtinių Tautų rezoliucijos.
Užblokuotas rezoliucijos projektas numatė Assado atstatydinimą ir demokratinius rinkimus. Tokie pat reikalavimai buvo pateikti ir priimtoje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucijoje, tačiau skirtingai nuo Saugumo Tarybos rezoliucijų šios neturi privalomojo pobūdžio.
Ginkluoti susirėmimai tarp Assado šalininkų ir priešininkų tęsiasi nuo 2011-ųjų metų kovo.