Rusija 2009 metais ginklams ir sunkiajai karinei technikai pirkti nepaisant ekonominės krizės yra pasiryžusi išleisti maždaug 50 mlrd. dolerių, pareiškė vicepremjeras Sergejus Ivanovas.
Šalies prezidentas Dmitrijus Medvedevas įpareigojo S. Ivanovą, kuris yra atsakingas už karinį-industrinį kompleksą, užtikrinti, kad gynybos sektorius būtų apsaugotas nuo Rusiją apėmusios finansinės krizės.
„Karinis-industrinis kompleksas ima jausti paskolų krizės pasekmes. Aš tikiu, kad mes visų pirma remsime savo gynybos sektorių. Mes negalime įsileisti krizės čia ir turime resursų tam užtikrinti“ – S. Ivanovui pareiškė D. Medvedevas.
S. Ivanovas atsakė, kad kitų metų šalies biudžete karinėms reikmėms bus skirta 49,32 mlrd. dolerių.
Rusijos lyderiai stiprias karines pajėgas regi kaip šalies atgimimo simbolį ir kaip naudingą įrankį agresyviai užsienio politikai vykdyti. Gynybos sektorius yra vienas iš nedaugelio, kur Rusija yra konkurencinga tarptautinėje erdvėje.
Blogėjantys Rusijos santykiai su Vakarais, kurie po Gruzijos karo pasiekė nuo pat Šaltojo karo pabaigos neregėtas žemumas, tik dar labiau skatina Kremlių investuoti į kariuomenę. D. Medvedevas ne kartą teigė negailėsiantis nei laiko, nei pinigų karinėms pajėgoms modernizuoti. Spalio 14 dieną Gynybos ministerija pristatė radikalius karinių pajėgų reformos planus.
D. Medvedevas teigia, kad Rusija ypač turi siekti vystyti savo strategines branduolines pajėgas bei laivyną. Pastaruoju metu prezidentas ne kartą kalbėjo apie planus statyti naujus branduolinius povandeninius laivus ir lėktuvnešius.
„Tai yra vienas iš pakankamai nefinansuojamų sektorių. Mes turime investuoti pinigus čia, nepaisydami globalinės finansinės krizės“ – teigė D. Medvedevas.