Neseniai Maskvos savivaldybė paskelbė, kad požeminės saugyklos yra parengtos visiems miesto gyventojams. Žinant, kad šiame mieste oficialiai gyvena virš 12 mln., o neoficialiai 13-17 mln. žmonių, pasiruošimo mąstai yra įspūdingi.
Milijonai dalyvių
Spalio 4-7 dienomis visoje Rusijos teritorijoje vyks pasirengimo ekstremaliems įvykiams treniruotės. Jose žada dalyvauti apie 40 mln. žmonių, iš kurių 200 tūkst. yra MČS gelbėtojai. Mokymų metu bus tikrinama metodika, kurioje yra aprašytas civilių elgesys ekstremalių situacijų ar karo veiksmų metu.
Anot leidinio „Life“, pagrindinis skirtumas nuo SSRS laikų „pilietinės gynybos“ – dabartinius miesto gyventojus planuojama evakuoti į gynybinius pastatus, įkurtus gyvenamuosiuose kvartaluose, o ne sovietiniuose požeminiuose bunkeriuose, galinčiuose atlaikyti branduolinį smūgį. Tačiau šie pastatai gebėtų apsaugoti nuo bombų skeveldrų ir griūvančių pastatų konstrukcijų.
Maskva pasiruošė saugyklas
Maskvos požeminės saugyklos gyventojams yra parengtos 100 proc., o jose pasislėpti galės visi miestiečiai, praėjusią savaitę „Interfaks“ pasakojo MČS atstovas Andrejus Miščenka.
JAV žiniasklaida šių metų rugpjūtį skelbė apie pastebėtą aktyvias požeminių bunkerių statybas Maskvoje ir kituose šalies miestuose.
Rusija per pastaruosius kelis metus Maskvoje ir visoje šalyje pasistatė dešimtis požeminių bunkerių – branduolinių vadaviečių, remiantis JAV žvalgybos pranešimais teigiama konservatyviosios ideologijos leidinyje „The Washington Free Beacon“.
JAV antžeminių pajėgų vado Curtiso Scaparrotti, vadovaujančio NATO ir Europos pajėgoms, manymu, požeminių bunkerių statybos rodo, kad Rusija modernizuoja savo strateginę ginkluotę. Informacija apie naujus požeminius bunkerius pasiekė netrukus po to, kai Rusija priėmė naują branduolinio ginklo panaudos doktriną, kurią C. Scaparrotti pavadinimo „iššaukiančia nerimą“.