TRKK šį kaltinimą atmetė.
Ukrainos žmogaus teisių ombudsmenė Liudmyla Denisova pasmerkė praėjusį mėnesį TRKK paskelbtą pranešimą, kad jis planuoja atidaryti savo filialą Rusijos pietinėje Rostovo srityje, kad padėtų ukrainiečių pabėgėliams, kurie, Kyjivo teigimu, buvo prievarta deportuoti į Rusiją.
„Tarptautinis Raudonasis Kryžius nevykdo savo įgaliojimų, esu tuo tikra“, – sakė L. Denisova trečiadienį Ukrainos televizijai po susitikimo su TRKK padalinio Ukrainoje vadovu.
Ombudsmenė, remdamasi Jungtinių Tautų duomenimis, sakė, kad per karą į Rusiją buvo išvežta apie 550 tūkst. ukrainiečių, įskaitant 121 tūkst. vaikų, tačiau Kijevas neturi informacijos, kas tai per žmonės ir kur jie laikomi.
„Kur jie yra? Filtravimo stovyklose? Laikinose patalpose?“- klausė L. Denisova.
Pareigūnė sakė, kad paprašė Rusijos žmogaus teisių įgaliotinės Tatjanos Moskalkovos ir TRKK padėti gauti informacijos apie šiuos pabėgėlius, kad Ukraina galėtų padėti jiems grįžti namo, tačiau nei iš jos, nei iš Raudonojo Kryžiaus negavo jokio atsakymo.
Paklausta, ar įtaria, kad TRKK dirba „išvien“ su Rusija, L. Denisova atsakė: „Taip, aš įtariu, kad taip ir yra“.
TRKK griežtai paneigė Kyjivo kaltinimus.
„Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas niekada nepadeda organizuoti ar vykdyti prievartinės evakuacijos. Mes nepalaikytume jokios operacijos, kuri prieštarautų žmonių valiai ir tarptautinei teisei“, – sakoma organizacijos pareiškime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP.
„Būtina užmegzti ir palaikyti dialogą su konflikto šalimis, kad būtų galima pasiekti visus nukentėjusius žmones ir gauti reikiamas saugumo garantijas, kad mūsų komandos galėtų teikti gyvybes gelbstinčią pagalbą“, – priduriama pareiškime.
Raudonasis Kryžius sakė, kad svarsto galimybę atidaryti biurą Pietų Rusijoje.
„Mūsų vienintelis tikslas – palengvinti nuo ginkluoto konflikto nukentėjusių žmonių kančias. O kančios šiuo metu yra tiesiog milžiniškos“, – pabrėžė organizacija.