• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiro Putino vaikai ilgą laiką buvo kaip įmanoma slepiami. Viena vyresniųjų jo dukrų, iš pirmosios santuokos, buvo žinoma kaip Nacionalinio intelektinės plėtros fondo vadovė. Kas dar žinoma apie šio Kremliaus režimo vado dukrą? Aišku tai, kad kai tik jos tėvas tapo Rusijos prezidentu, ji pradėta stipriai saugotis, o karjeroje ir moksle jai ėmė nepaprastai sektis.

Vladimiro Putino vaikai ilgą laiką buvo kaip įmanoma slepiami. Viena vyresniųjų jo dukrų, iš pirmosios santuokos, buvo žinoma kaip Nacionalinio intelektinės plėtros fondo vadovė. Kas dar žinoma apie šio Kremliaus režimo vado dukrą? Aišku tai, kad kai tik jos tėvas tapo Rusijos prezidentu, ji pradėta stipriai saugotis, o karjeroje ir moksle jai ėmė nepaprastai sektis.

REKLAMA

Jekaterina (Katerina) Tichonova-Putina gimė 1986 metų rugpjūčio 31 dieną KGB pareigūno Vladimiro Putino ir jo žmonos Liudmilos šeimoje Drezdene. Grįžusi į tėvynę, Sankt Peterburge mokėsi elitinėje privačioje gimnazijoje „Peteršule“, persikėlusi į Maskvą – mokėsi daktaro Haaso mokykloje prie Vokietijos ambasados ​​Rusijos Federacijoje.

Putinui užėmus Rusijos Federacijos prezidento postą, pradėta mokyti namuose.

2003 m. (kitų šaltinių duomenimis, 2005 m.) Jekaterina įstojo į Sankt Peterburgo valstybinį universitetą. Rytų fakultete studijavo individualiai. Be to, ji studijavo Maskvos valstybiniame universitete, Azijos ir Afrikos šalių institute.

REKLAMA
REKLAMA

Iš karto po instituto baigimo Maskvos valstybinio universiteto rektorius Sadovničij pakvietė ją studijuoti taikomąją matematiką ir novatorišką bei technologinę plėtrą Maskvos universitete.

REKLAMA

Pasak Sadovničiaus, 2011 m. Tichonova baigė Maskvos valstybinio universiteto Mechanikos ir matematikos fakulteto magistrantūrą. Bendradarbiaujant su rektoriumi Sadovničijumi, parengė daugelį mokslinių straipsnių. Tichonova kartu su akademikais ir mokslų daktarais yra Universiteto Akademinės tarybos narė.

Nuo 2013 m. iki dabar yra Maskvos valstybinio universiteto Nacionalinio intelektualinio rezervo centro (CNIR MSU) vadovė, Nacionalinio intelektinės plėtros fondo (NIR) direktorė, bendrovės „Innopraktika“ direktorė. Centras ir fondas vykdo ūkinę veiklą. Su ja bendradarbiauja tokios Rusijos režimą remiančios įmonės kaip „Rosneft“, „Rostech“, „Gazprombank“, „Rosatom“, „Sibur“ ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis „Bloomberg“, Jekaterina Tichonova buvo ištekėjusi, jos vyras buvo Kirilas Šamalovas, jauniausias Rusijos dolerių milijardierius, naftos chemijos grupės „Sibur“ valdybos pirmininko pavaduotojas bendravimui su valdžios institucijomis, didelio „Sibur“ akcijų paketo savininkas.

Nikolajaus Šamalovo sūnus yra Putino draugų banko „Rossija“ bendrasavininkis ir Putino kaimynas kooperatyve „Ozero“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2015 metais „Reuters“ atliko tyrimą, kurio metu finansų analitikai Jekaterinai Tichonovai ir jos vyrui priklausančių įmonių akcijų vertę įvertino 2 mlrd. dolerių. 2018 metų sausį pasirodė nepatvirtinta informacija apie susituokusios poros skyrybas, „Bloomberg“ šį įvykį sieja su slaptomis finansinėmis operacijomis įmonėje „Sibur“, kuri baiminosi patekti į sankcijų sąrašą

REKLAMA

Tichonova-Putina taip pat žinoma kaip sportininkė, nacionalinių ir tarptautinių akrobatinio rokenrolo konfederacijų narė. 2014 m. Rusijos čempionato sidabro medalininkė, Europos ir pasaulio čempionatų dalyvė.

Nuopelnai Putino režimui

Visų pirma, ji tikrai yra Kremliaus režimo naudos gavėja, tad juos nuopelnai yra neteisėtas praturtėjimas, korupcija, nepotizmas.

Skirtingai nei išsivysčiusių šalių lyderiai, V. Putinas niekada nerodė savo šeimos visuomenei net ir oficialiuose renginiuose. Informacija apie prezidento šeimos narius, ypač dukteris, buvo slepiama nuo žurnalistų ir visuomenės. Pirmą kartą informacija apie Jekateriną Putiną į žiniasklaidą buvo nutekinta 2015 m., dėl ko prieita prie išvados, kad Putino dukra Katerina nauja pavarde Tichonova vadovauja didžiausiai Rusijos nevyriausybinei organizacijai – Nacionaliniam plėtros fondui.

REKLAMA

Tichonova dalyvauja Maskvos valstybinio universiteto plėtros projekto įgyvendinime, kurio biudžetas siekia 1,7 milijardo dolerių (neoficialus projekto pavadinimas yra „Skolkovo-2“). Tai didžiausias projektas per visą Maskvos valstybinio universiteto istoriją. RBK žurnalistai pažymėjo, kad fondas, įkurtas 2012 metais, nespėjo pelnyti didelio prestižo mokslo bendruomenėje. „Skolkovo-2“ yra skirtas Maskvos valstybinio universiteto mokslinės ir technologinės plėtros koncepcijos kūrimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Versiją, kad Jekaterina Tichonova yra Vladimiro Putino dukra, patvirtino ir „Bloomberg“. Agentūros duomenimis, Tichonova yra ištekėjusi už Kirilo Šamalovo, jauniausio Rusijoje dolerių milijardieriaus, naftos chemijos grupės „Sibur“ valdybos pirmininko pavaduotojo bendravimui su valdžios institucijomis, Putino draugo Nikolajaus Šamalovo sūnaus.

Jų vestuvės įvyko 2013 metų vasarį netoli Sankt Peterburgo esančiame Igoros slidinėjimo kurorto. Aleksejaus Navalno tyrimo duomenimis, bendrovė „Sibur“, nepaisydama interesų konflikto, gavo lėšų iš Nacionalinio turto fondo. Neoficialiais „Bloomberg“ duomenimis, Tichonova su Šamalovu išsiskyrė 2018 metų sausį, tačiau agentūra šį įvykį sieja su slaptomis finansinėmis operacijomis „Sibur“ ir asmeniniais Putino motyvais.

REKLAMA

Leidinio teigimu, Kremlius baiminasi, kad JAV sankcijos palietusios turtingiausius šalies oligarchus, gali būti pritaikytos ir elito vaikams. Dėl to Šamalovas pardavė „Sibur“ akcijas pagrindiniam įmonės savininkui Leonidui Michelsonui, tačiau iš sandorio lėšų negavo, kadangi didelis „Sibur“ akcijų paketas po vestuvių buvo įteiktas Šamalovui kaip Putino pasitikėjimo garantija.

REKLAMA

Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondas kitame tyrime išsiaiškino, kad už 2013–2014 m. Tichonovos fondas laimėjo viešųjų pirkimų beveik už 100 milijonų rublių, o įmonė „Innopraktika“ už 452 milijonus rublių, daugiausia iš valstybinių korporacijų. Be to, fondas ir įmonė 2015 metais iš nežinomų šaltinių gavo paslaptingų „tikslinių įnašų“ – 425 mln. rublių.

„Esame 100 procentų tikri, kad suma bus dar didesnė, nes dar nematėme „tikslinių įnašų“ už 2016 m. Jei darysime prielaidą, kad jie yra ne mažesni nei 2015 m., tada suma padidės keliais milijardais rublių“, – sakė FBK įkūrėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abejonių kelia ir fondo išlaidų pagrįstumas. Tarp organizacijos darbo rezultatų – suvažiavimų organizavimas, asociacijų steigimas ir užsakymų vykdymas iš tų pačių valstybinių korporacijų, kurios remia fondą. Atviruose šaltiniuose nepavyksta rasti konkrečių duomenų apie Putino dukterinio fondo iniciatyvas ir įvykdytus projektus.

Kremlius dar oficialiai nepripažino, kad Jekaterina Tichonova yra Vladimiro Putino dukra. Tačiau beveik kiekvienais metais atsiranda tai patvirtinančių įrodymų. 2016 metais VTB vadovas Andrejus Kostinas „Bloomberg“ komentare apie skandalingąjį „Panamos dosjė“ ir galimus V. Putino ryšius su ofšorinėmis kompanijomis paminėjo ir V. Putino dukrą. Visų pirma jis pažymėjo „nieko stebėtino tame, kad Rusijos Federacijos prezidento dukra vestuves atšventė „nebrangiame“ slidinėjimo kurorte „Igora“.

REKLAMA

2017 metais Tichonovos kolega, dirbantis su ja akrobatiniame rokenrole, „Reuters“ sakė, kad Pasaulio rokenrolo konfederacijos (WRCC) struktūrose tai nėra paslaptis. 2018 m. gruodžio mėn. Jekaterina Tichonova-Putina pirmą kartą pasirodė federalinio kanalo „Rossija“ laidoje apie „Innopraktika“. Jame ji, eidama Maskvos valstybinio universiteto Sudėtingų sistemų ir matematinių tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojos pareigas, pasakė du sakinius, tačiau žiūrovai pastebėjo, kad ji skaitė tekstą iš suflerio.

Nurodytas Putino dukters fondo tikslas – remti gabius jaunus mokslininkus ir jų iniciatyvas. Tačiau iš tikrųjų Putino Rusijoje neproporcingą paramą patiria tik „savieji“. Ko gero, demokratinėje valstybėje Jekaterinai Putinai būtų buvę sunkiau – jai tektų įdėti daug pastangų, kad taptų mokslininke ir verslininke, ji dalyvautų konkurencinėje kovoje darbo rinkoje. Nemažai kitų jaunųjų talentų gautų kur kas daugiau finansinių išteklių ir galimybių bei tobulėjimo perspektyvą tikrai žmogų ir jo darbą vertinančioje šalyje. Obuolys toli nuo medžio nenukrenta, o Katerina, regis, pasirinko korupcijos ir nepotizmo kelią, tėvo nutiestą kelią. Be tėvo ji bus įdomi tik žurnalistams ir tyrėjams. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų