Antradienį V. Putinas, kalbėdamas su karinių universitetų absolventais, akcentavo šalies karinę galią ir tvirtino, kad Ukrainoje vyksta „kova su neonaciais“. Anot Rusijos prezidento, šalies kariuomenės jėgą sudaro „tikėjimas daromais darbais ir milžinišku liaudies palaikymu, kurį jaučia kariai“.
V. Putinas eilinį sykį pasigyrė „analogų neturinčia Rusijos ginkluote“, kalbėdamas apie iki metų pabaigos žadamą kariuomenei pateikti balistinę raketą „Sarmat“ ir naują oro gynybos sistemą S-500.
Teigiama, kad raketa „Sarmat“, arba „Šėtonas II“ yra ilgiausio nuotolio tarpžemyninė balistinė raketa pasaulyje, galinti smogti į taikinį, esantį už 18 000 kilometrų, o tai reiškia, kad ji gali lengvai pasiekti taikinius JAV ir Europoje.
V. Putinas anksčiau gyrė raketos, kuri buvo išbandyta balandį, sukūrimą, kaip „didelį, reikšmingą įvykį“ Rusijos gynybos pramonei, sakydamas, kad „Sarmat“ „užtikrins Rusijos saugumą nuo išorinių grėsmių ir privers tuos, kurie bando kelti grėsmę mūsų šaliai agresyvia retorika, gerai pagalvoti“.
Vakarų kariniai ekspertai teigia, kad „Sarmat“ gali nešti 10 ar daugiau branduolinių galvučių ir masalų – to pakaktų, kad vienu smūgiu būtų galima sunaikinti Didžiosios Britanijos ar Prancūzijos dydžio teritorijas.
Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.
Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.
Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.