„Ryšium su mirtinų ginklų siuntimu į kovos zonas Ukrainoje, tai būtų labai didelė klaida. Tikiuosi, kad taip neatsitiks“, – sakė jis, pridurdamas: „Jei taip atsitiks, tuomet priimsime atitinkamą sprendimą, kuris tikriausiai nepatiks dabartinei Pietų Korėjos vadovybei.“
V. Putino komentarai nuskambėjo po to, kai Pietų Korėja pareiškė, kad naujasis Šiaurės Korėjos ir Maskvos gynybos susitarimas yra „absurdiškas“ ir kad dėl to ji persvarstys galimybę siųsti ginklus Kyjivui, praneša „SkyNews“.
Pareiškė, kad gali tiekti Šiaurės Korėjai ginklus
Rusijos valstybinė žiniasklaida citavo V. Putino žodžius, kad Maskva tikisi, jog jos bendradarbiavimas su nuolat savo kaimynei karu grasinančia Šiaurės Korėja bus „atgrasymo priemonė Vakarams“.
Jis taip pat atsisakė atmesti galimybę tiekti Šiaurės Korėjai didelio tikslumo ginklus.
„Tie, kurie tiekia šiuos ginklus (vakarietiškus tiksliuosius ginklus – aut. past.), mano, kad jie su mumis nekariauja, bet aš taip pat sakiau, taip pat ir Pchenjane, kad mes pasiliekame teisę tiekti ginklus į kitas pasaulio dalis, atsižvelgdami į mūsų susitarimus su KLDR, ir aš to neatmetu“, – V. Putino žodžius citavo „Interfax“.
„Aš neatmetu šios galimybės“, – akcentavo jis.
Putino šou – demonstravo, kas yra šeimininkas: Kim vežiojo limuzinu
Šiaurės Korėja pompastiškai pasitiko Putiną. Kim Jong Unas savo svečiui demonstravo plačias išpuoštas gatves, išmuštruotus ploti ir mojuoti gyventojus ir karinį moterų orkestrą. O Putinas savo draugui atvežė dovanų dar vieną limuziną ir durklą – mat abu ruošiasi durti Vakarams. Rusija su Šiaurės Korėja pasirašė sutartį, kurią de facto galima vadinti karinio bendradarbiavimo paktu.
Rusijos diktatoriaus lėktuvas Pchenjane nusileido maždaug 2 val. 45 min. po vidurnakčio vietos laiku. Čia jo jau laukė Šiaurės Korėjos lyderis.
Abu civilizuoto pasaulio atstumtieji neslepia plačių šypsenų, iš karto puola labintis ir plepėti ant raudonojo kilimo. O tada pasileidžia naktinėmis Pchenjano gatvėmis.
Kim Jong Unas Putinui surengė tikrą naktinę atrakciją – išvalytos tuščios plačios gatvės nukabintos Rusijos vėliavomis ir Putino portretais, šviečiantys dangoraižiai ir milžiniškas užrašas „družba“ ant nebaigto statyti 101 aukšto piramidės formos dangoraižio miesto centre. O vietiniams per televiziją transliuojamos rusiškos karo dainos.
Visa ši pompastika ir šiltas sutikimas atspindi, koks svarbus šis vizitas izoliuotam Šiaurės Korėjos režimui. Kim Jong Unas steigiasi padaryti įspūdį aukštesnio rango blogiukui, nes iš šios draugystės tikisi daug naudos.
Pasirašytas karinis bendradarbiabimo paktas
Iš ryto – oficiali pasitikimo ceremonija su garbės sargyba ir išmuštruotais paklusniai mojuoti, ploti ir šaukti vaikais. Po ceremonijos išlindę pro limuzino stogą, lydimi į gatves suvarytų Putiną sveikinančių žmonių, abu važiuoja į Kumsusano rūmus deryboms.
O po derybų Putinas ir Kim Jong Unas pasirašė strateginės partnerystės sutartį: de facto – karinio bendradarbiavimo paktą. Kim Jong Unas tai vadina aljansu.
„Šiandien pasirašyta visapusiškos partnerystės sutartis, taip pat numato ir abipusę pagalbą, agresijos prieš kurią nors sutarties pusę atveju“, – teigia V. Putinas.
„Mūsų abiejų šalių santykiai pakilo į naują, aukšto lygio aljansą“, – tikina Kim Jong Unas.
Tuoj po pasirašymo Putinas grasina ir Vakarų šalims, kurios savo ginklais leidžia Ukrainai smūgiuoti Rusijos teritorijoje.
„Todėl Rusija neatmeta karinio-techninio bendradarbiavimo su Šiaurės Korėja, numatyto šiandien pasirašytame dokumente“, – sako V. Putinas.
Paprastai tariant – Putinas grasina Vakarams, kad kariauti prieš juos dabar gali ir Šiaurės Korėjos raketomis, kurias padės tobulinti mainais į tolesnę paramą kare prieš Ukrainą.
„Yra rimtų nuogąstavimų dėl to, kiek technologijų ir pagalbos Rusija norės perduoti Šiaurės Korėjai. Ir kiek tai padės Šiaurės Korėjos masinio naikinimo ginklų programai“, – teigia Stimsono centro tarptautinių santykių ekspertė Jenny Town.