• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainai dabar leidžiama naudoti JAV ginklus smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. Kyla klausimas, ar Vladimiras Putinas iš tiesų laikysis savo pažado ir smogs Vakarams dėl ginklų tiekimo Ukrainai, ar vis dėlto susilaikys? Analitikai tai vertina ganėtinai vienareikšmiškai – lygiai taip pat taip Vakarai, V. Putinas desperatiškai bijo eskalacijos.

6

Ukrainai dabar leidžiama naudoti JAV ginklus smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. Kyla klausimas, ar Vladimiras Putinas iš tiesų laikysis savo pažado ir smogs Vakarams dėl ginklų tiekimo Ukrainai, ar vis dėlto susilaikys? Analitikai tai vertina ganėtinai vienareikšmiškai – lygiai taip pat taip Vakarai, V. Putinas desperatiškai bijo eskalacijos.

REKLAMA

Per pastarąjį mėnesį Kyjivo prašymai naudoti JAV ginkluotę Rusijos teritorijoje išaugo, nes Maskvos kariai pamažu veržiasi Charkive, o Ukraina negalėjo sustabdyti raketų, nukreiptų į jos šiaurės rytų regioną.

Baimė nepasitvirtino

„Newsweek“ skelbia, jog JAV sekretoriaus Antony Blinkeno komentaras, kad Vašingtonui teko prisitaikyti prie karo, atspindi jo poziciją stiprinti karinę pagalbą Ukrainoje. JAV teikiamos „Javelin“ ir „Stinger“ raketos pakeitė į HIMARS raketų paleidimo įrenginius, M1 „Abrams“ tankus, o netrukus kitos šalys tieks amerikiečių gamybos naikintuvus F-16. Tačiau tolimojo nuotolio raketos, tokios kaip ATACMS, Ukrainai vis dar nėra suteiktos. Tai ženklas, kad JAV prezidento Joe Bideno administracija vis dar vengia eskalacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nevykdė karinių pažadų nubausti Vakarus už paramą Ukrainai, tačiau ar taip bus ir toliau ir kokios yra jo raudonos linijos, neaišku, ypač atsižvelgiant į gegužę paskelbtą pranešimą apie taktinio branduolinio ginklo pratybas. 

REKLAMA

„Rusijai ateis momentas, kai bus peržengtos tikros raudonos linijos, ir tada, žinoma, ji imsis atitinkamų atsakomųjų priemonių. Potencialiai tai gali turėti strateginių pasekmių, nes Rusija tai gali vertinti kaip didelį žingsnį eskalacijos link.

Rusija gali nuspręsti vykdyti skirtingus smūgius skirtingiems taikiniams ir potencialiai jie gali vėl imtis taikytis į Ukrainos turtą Lenkijos teritorijoje. Arba galėtų demonstratyviai panaudoti taktinius branduolinius ginklus “, – sakė Bolonijos (Italija) universiteto mokslo darbuotojas Nicolò Fasola.

REKLAMA
REKLAMA

N. Fasola teigė, kad rusai bijo eskalacijos, todėl Vakarų nuogąstavimai dėl Rusijos puolimo Vakarams per pastaruosius porą metų nepasitvirtino.

Atsako baimė

Gegužės 23 d. Rusijos Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Maskva smogs atsakomuosius smūgius Jungtinei Karalystei, jei Ukraina panaudos britų ginklus smūgiams į Rusijos teritoriją.

„Eisenhower Media Network“, kuris pabrėžia taikos ir diplomatijos svarbą Amerikos užsienio politikoje, asocijuotasis direktorius Matthew Hohas sakė, kad ši grėsmė gali būti susijusi ir su JAV ginklais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai reiškia smūgius prieš objektus Ukrainoje, kur NATO kariai gali mokyti Ukrainos karius arba padėti vykdyti Ukrainos vadovybės funkcijas. Tai gali reikšti NATO žvalgybinių lėktuvų ir dronų numušimą, gali reikšti NATO logistikos transporto priemonių, kuriomis, kaip pranešama, į Ukrainą gabenami ginklai ir medžiagos, sunaikinimą“, – teigė M. Hohas

REKLAMA

M. Hohas, į atsargą išėjęs JAV jūrų pėstininkų korpuso kapitonas, kovą informavęs JT Saugumo Tarybą apie karo Ukrainoje eskalavimo pavojus, sakė, jog didelis pavojus yra tas, kad jei šie ginklai iš Vakarų pataikys į civilinį taikinį, tarkime, į mokyklą, pilną rusų vaikų, koks tada bus Rusijos atsakas?

„Nemanau, kad Rusija nueis taip toli, kad pultų Vakarų karinius objektus už Ukrainos ribų. Nemanau, kad rusai nori tokios eskalacijos, bet dėl itin mažos naudos, kurią duos šie ginklai, rizika yra tiesiog per didelė“, – sakė jis. 

REKLAMA

Taikiniai analogiški

„Šiuo metu Kryme atakuojami taikiniai bus analogiški taikiniams Belgorode, Brianske, Kurske ir kituose kaimyniniuose regionuose. Ką Maskva iš tikrųjų gali padaryti, išskyrus lygiai tą patį, ką ji daro dabar? Jau matėme, kaip Rusija pratinasi naudoti taktinius branduolinius ginklus. Mažai tikėtina, kad Rusija smogs kokiai NATO šaliai“, – teigė JAV saugumo bendrovės „Global Guardian“ vyresnysis žvalgybos analitikas Zevas Faintuchas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vašingtono politikos pokytis reiškia, kad Ukraina gali taikytis į Rusijos karius, artileriją, logistiką, priešlėktuvinės gynybos dalinius ir galbūt kovinius orlaivius Rusijos teritorijoje netoli Charkivo.

„Tai, kas iš tikrųjų pakreipė pusiausvyrą Kremliaus naudai, buvo Rusijos įvestos sunkiosios sparnuotosios bombos. Jie pigūs, jų daug ir beveik neįmanoma numušti. Vienintelis realus būdas sustabdyti šias atakas – sunaikinti bombonešius danguje, o dar geriau – dar jiems tebesant ant žemės. Ukraina turi smogti ten, kur šios bombos laikomos Rusijos teritorijoje. Naikintuvai bus naudinga priemonė šiam tikslui pasiekti“, – sakė Z. Faintuchas.

Prieš pasikeičiant JAV politikai, NATO sąjungininkės, tokios kaip Lenkija, Vokietija ir Prancūzija, jau buvo pareiškusios, kad Kyjivas gali naudoti jų ginklus Rusijoje. Slovakijoje įsikūrusio analitinio centro GLOBSEC gynybos tyrimų specialistas Rogeris Hiltonas sakė, kad J. Bideno administracijos sprendimą lėmė trapi saugumo padėtis Charkive.

Šitas žvėris dar nori gyventi irgi,kai nežino ką daryt įspausta žiurkė į kampą,tai gąsdina vėl,ne,nori jis gyvent,dar juk vaikai jo maži su kabybajeva,įklimpo caras,oi įklimpo
Ne tam į savo sostą nagais ir dantimis įsikibęs, kad numirtų atominiam kare
O tu duok orkams ant dančio...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų