„Dešimt sveikatos priežiūros darbuotojų buvo užsikrėtę, o keturi mirė“, – per spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas bei pridūrė, kad keturi žmonės pasveiko ir jiems taikoma tolesnė priežiūra.
Rugsėjo pabaigoje buvo pranešta, kad ši infekcija pirmą kartą nuo 2019 metų pražudė žmogų Ugandoje.
Šioje Rytų Afrikos valstybėje, turinčioje akytą sieną su Kongo Demokratine Respublika (KDR), anksčiau buvo fiksuoti dar keli Ebolos viruso protrūkiai – pastarąjį kartą 2019 metais, kai mirė mažiausiai penki užsikrėtusieji.
Rugpjūtį konflikto apimtuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose buvo išaiškintas naujas susirgimo atvejis, praėjus mažiau nei šešioms savaitėms nuo paskelbimo apie epidemijos pabaigą šalies šiaurės vakaruose.
Ebolos virusu užsikrečiama per kontaktą su kūno skysčiais. Susirgusiems pasireiškia smarkus karščiavimas, o sunkiausiais atvejais – nesustabdomas vidaus organų kraujavimas. Tačiau pirminiai ligos simptomai – karščiavimas ir raumenų skausmas – yra būdingi ir kitiems dažnai pasitaikantiems susirgimams, įskaitant maliariją.
PSO duomenimis, mirštamumas nuo Ebolos karštligės paprastai būna didelis ir per kai kuriuos protrūkius siekia 90 proc. lygį.