Tai naujienų agentūrai LETA pranešė Teismų administracija.
Iki šiol J. Aleksejevas vykdė savo procesines pareigas ir dalyvavo visuose teismo posėdžiuose, tačiau spalio 28 d. posėdyje nepasirodė. Anot Teismų administracijos, Valstybės saugumo tarnyba (VST) 2020 metų rugsėjo 23 d. panaikino J. Aleksejevui taikytas kardomąsias priemones, įskaitant draudimą išvykti iš šalies be bylą nagrinėjančio asmens leidimo, kadangi baigėsi maksimalus saugumo priemonių taikymo terminas.
Kuržemės rajono teismo teisėja Guna Troika konstatavo, kad teismas pripažino atsakovo J. Aleksejevo neatvykimą į teismo posėdį nepateisinamu ir priėmė sprendimą taikyti procesinės prievartos priemonę. Bylos svarstymas atidėtas iki šių metų lapkričio 4 d., kai teismas, gavęs informacijos, priims sprendimą dėl tolesnės bylos eigos.
Savo publikacijoje socialiniame tinkle „Facebook“ J. Aleksejevas pranešė, kad šeštadienį, spalio 26 d., paliko Latviją ir išvyko į Baltarusiją, kur planuoja prašyti politinio prieglobsčio.
J. Aleksejevas ir Latvijos nepiliečiai Dmitrijus Sustretovas ir Piotras Pogorodnis yra kaltinamieji interneto svetainės „imhoclub.lv“ veiklos byloje.
Prokuratūra anksčiau pranešė, kad dviejų kaltinamųjų iniciatyva buvo pradėtas įgyvendinti projektas, pagal kurį buvo įsteigta draugija ir sukurta interneto svetainė. Jos kūrimas, plėtra ir priežiūra buvo finansuojami iš fondų, pavaldžių Rusijos užsienio reikalų ministerijai.
Prokuratūros nuomone, tikrasis svetainės tikslas buvo daryti poveikį Latvijos informacinėje erdvėje, konkrečiai – kurti turinį, susijusį su propagandos ir dezinformacijos skleidimu, siekiant padėti Rusijai stiprinti savo įtaką Latvijoje.
Kaltinamieji nuo 2016 iki 2018 metų, priklausydami organizuotai grupei, plėtojo projektą, pritraukė finansavimą, mezgė kontaktus su Rusijos vadovybe ir fondų pareigūnais. Svetainės turinį pagal minėtų fondų instrukcijas kūrė kaltinamieji.
Už šiuos veiksmus grupės nariai gaudavo atlygį. 2016–2018 metais kaltinamieji svetainėje paskelbė mažiausiai 1016 publikacijų.
Vienas iš šių asmenų taip pat kaltinamas viešai šlovinęs ir teisinęs SSRS įvykdytą nusikaltimą žmoniškumui – trėmimą.
Pardaugavos teismas Rygoje anksčiau J. Aleksejevui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę ir vienerius metus lygtinai kitoje byloje – už neapykantos kurstymą, neteisėtą šaudmenų laikymą ir vaikų pornografijos platinimą. Po apeliacijos Rygos apygardos teismas J. Aleksejevui skirtą įkalinimo laiką sutrumpino iki vienerių metų ir vieno mėnesio. Nuosprendis buvo apskųstas Aukščiausiajam Teismui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!