Taip po uragano Milton atrodo dalis Floridos pakrantės. Iki užeinant stichijai uosteliuose prišvartuotos jachtos ir kateriai, dabar ant kranto, pavyzdžiui, sporto aikštynuose ar namų kiemuose. Ir tokių vien čia dešimtys.
Akivaizdu ir tai, kad ne visi į namus po uragano grįšiantys amerikiečiai juos ras tokius, kokius paliko. Labiausiai nukentėjo arčiausiai vandenyno stovėję namai. Jiems teko atlaikyti nuožmiausią stichijos šėlsmą. Tad dalis jų tiesiog subyrėję.
Štai Lee, praūžus stichijai, parvyko į namus, kuriems smogė net du uraganai – iš pradžių Helene, o po dviejų savaičių ir Miltonas. Moteris sako, kad apskritai nesitikėjo namo rasti stovinčio. Tačiau jai pasisekė. Uragano neatlaikė tik stogas.
„Manėme, ši vieta bus sulyginta su žeme. Aišku, nėra malonu išvysti, kad daugumai namų – taip pat ir mūsų – nuplėšti stogai, bet namas bent jau stovi“, – sako nukentėjusioji Lee.
Per Miltoną žuvusių žmonių skaičius artėja prie 20, o daugiau nei du milijonai amerikiečių vis dar neturi elektros. Prezidentas Joe Bidenas, kuris rytoj ketina apsilankyti labiausiai uragano nusiaubtose vietovėse, sako, kad prireiks laiko grįžti į normalų gyvenimą.
„Ekspertai vertina, kad Vien tik Miltono padaryta žala gali siekti apie 50 milijardų dolerių. Mes koordinuojame veiksmus su vietos pareigūnais. Tiekiame maistą, vandenį, vaistus, generatorius. Stengsimės atkurti vandens ir elektros tiekimą kaip įmanoma greičiau“, – sako JAV prezidentas J. Bidenas.
Prie milžiniškų nuostolių prisidėjo ir tai, kad Uraganą Milton Floridoje lydėjo beveik pusšimtis tornadų. Kai kurie jų pasiekė trečią kategoriją iš penkių. Tokie viesulai, smogiantys daugiau nei 250 kilometrų per valandą greičiu, Floridoje pasitaiko retai.