Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba susirinko aptarti įvykių Libijoje po to, kai ši perspėjo tarybos nares, kad šalyje bręsta pilietinis karas. Apie tai, kad Libijoje jau kelis mėnesius vyksta susirėmimai, o JT reikia skirti ypatingą dėmesį šiai šaliai, šiandien Paryžiuje kalbėjo ir Prancūzijos prezidentas F. Hollande`as.
„Tarp daug svarbių įvykių, man šiandien svarbiausia Libija. Visiška sumaištis. Džihadistų grupės užėmė daug svarbių teritorijų, ypač ten, kur yra naftos. Šalyje yra du parlamentai , nesvarbu, kad mes pripažįstame tik vieną. O šalies pietuose yra teroristinių grupuočių, kurios tik ir laukia galimybės įsikišti“, – pabrėžė Prancūzijos vadovas.
Libija skendi konflikte po to, kai birželio mėnesį laikinąjį Visuotinį nacionalinį kongresą pakeitė naujai išrinktas šalies parlamentas, tačiau laikinasis kongresas nesutinka atiduoti valdžios ir pirmadienį išrinko islamistų grupuotes remiantį premjerą Omarą al Hasi. Nors Vakarai pripažįsta tik naująjį parlamentą, tiek visuotinis kongresas, tiek naujasis parlamentas yra remiamas karinių grupuočių, todėl susirėmimai šalyje tampa vis dažnesniu įvykiu.
Sekmadienį karinė grupuotė iš Misratos miesto užėmė pagrindinį šalies Tripolio oro uostą. Terminalas buvo apgriautas ir padegtas, jame nuaidėjo ir keli sprogimai.
Libijos kaimynės ir Vakarų šalys nerimauja, jog ši naftos išteklių gausi šalis taps žlugusia valstybe ir prieglobsčiu teroristinėms organizacijoms, todėl stengiasi remti teisėtą šalies valdžią.
Egiptas suteikė paramą šalies ginkluotosioms pajėgoms tam, kad valdžia galėtų geriau suvaldyti padėtį šalyje.