Paskelbus nuosprendį 51 kaltinamajam, buvo baigtas Prancūziją pašiurpinusios, po visą pasaulį nuskambėjusios ir Gisele Pelicot moters drąsos simboliu pavertusios bylos nagrinėjimas.
Dominique‘ą Pelicot, kuris prisipažino įvykdęs jam inkriminuojamus nusikaltimus, Avinjono miesto šalies pietuose teismas jau buvo pripažinęs kaltu. Teismo nuosprendis buvo paskelbtas ir likusiems 50 kaltinamųjų, iš kurių nė vienas nebuvo išteisintas.
Jiems skirta nuo trejų iki 15 metų kalėjimo bausmė, nors prokurorai reikalavo juos nubausti griežčiau. Dviejų kaltinamųjų įkalinimo bausmės vykdymas buvo atidėtas.
Visi trys G. Pelicot vaikai „yra nusivylę tokiomis švelniomis bausmėmis“, – pasakė vienas jo vardo ir pavardės neminėti paprašęs šeimos narys, pridurdamas, kad „negali būti nė kalbos“, kad kuris iš vaikų norėtų kalbėtis su nuteistu tėvu.
Prasidedant teismo posėdžiui salėje tvyrojo įtampa, budėjo gausios policijos pajėgos.
Daugelis kaltinamųjų atvyko jau susidėję daiktus į kalėjimą. Vienas iš jų prieš įeidamas į teismo salę ašarodamas apkabino jį lydėjusį asmenį.
„Ponas Pelicot, jūs esate pripažįstamas kaltu Gisele Pelicot išprievartavimu sunkinančiosiomis aplinkybėmis“, – pasakė Avinjono baudžiamojo teismo pirmininkas Rogeris Arata.
Paskelbdamas nuosprendį, R. Arata sakė, kad Dominique‘as Pelicot negalės būti paleistas lygtinai, kol kalėjime praleis du trečdalius jam skirtos bausmės.
„Teisingumas Gisele“
72-ejų D. Pelicot prisipažino beveik dešimtmetį narkotikais svaiginęs Gisele Pelicot, kad pats ir kiti nepažįstami asmenys, kurių rasdavo internete, galėtų ją prievartauti.
Jo advokatė neatmetė galimybės nuosprendį apskųsti.
„Mes pasinaudosime mums suteiktu 10 dienų terminų, per kurį turime priimti sprendimą, ar nuosprendį skųsti“, – žurnalistams pasakė Beatrice Zavarro.
72-ejų Gisele Pelicot tiek savo šalyje, tiek užsienyje tapo feminizmo didvyre, nes nepanoro jausti gėdą, atsisakė teisės į uždarą bylos nagrinėjimą ir teisme drąsiai pažvelgė savo skriaudėjams į akis.
Be jos buvusio sutuoktinio kaltinimai byloje buvo pareikšti dar 50 vyrų, kurių amžius – nuo 27 iki 74 metų. Vienas iš jų jos neprievartavo, tačiau Dominique‘o Pelicot padedamas išprievartavo savo paties žmoną.
Gisele Pelicot ketvirtadienį į teismo rūmus atvyko šypsodamasi, prie teismo ją pasitiko minios rėmėjų ir feminizmo aktyvistų.
Jie skandavo jos vardą ir šūkius „Teisingumas Gisele“ ir „Gėda perėjo į kitą pusę“.
Lapkričio 25 d. prokurorai prašė D. Pelicot už išprievartavimą sunkinančiomis aplinkybėmis skirti didžiausią bausmę.
Daug kas manė, kad D. Pelicot bus nubaustas kalėti 20 metų, tačiau nebuvo aišku, kokios bausmės bus skirtos kitiems kaltinamiesiems.
Prokurorai prašė 49 išprievartavimu sunkinančiomis aplinkybėmis kaltinamų asmenų skirti nuo 10 iki 18 metų laisvės atėmimų bausmes. Vienas iš kaltinamųjų slapstosi ir yra teisiamas už akių.
Dar vienam kaltinamajam, kuriam pareikšti lengvesni kaltinimai dėl seksualinio grabinėjimo, grėsė iki ketverių metų kalėjimo bausmė.
Trisdešimt du kaltinamieji teismo proceso metu buvo laisvėje, tuo tarpu likę, tarp jų ir D. Pelicot, buvo laikomi areštinėje.
„Pasaulis mato viską“
„Nuo seksualinės prievartos kenčia viso pasaulio moteris, štai todėl visas pasaulis mato viską, kas čia nutiks“, – sakė feminisčių organizacijos „Avinjono amazonės“ narė Ghislaine Sainte Catherine.
Gisele Pelicot vaikai Davidas, Caroline ir Florianas į teismą atvyko iki posėdžio likus pusvalandžiui, o į teismo salę įėjo kartu su vyriškiais, kaltinamais išprievartavus jų motiną.
„Atvykome susidėję daiktus į kalėjimą“, – sakė vienas iš kaltinamųjų, rodydamas į ant žemės sudėtus sportinius krepšius.
Ši byla pakurstė aibę protestų ir dar kartą atkreipė visuomenės dėmesį į vyrų smurtą Prancūzijoje.
Žmogaus teisių aktyvistai tikisi, kad po šios bylos visuomenėje įvyks pokytis.
„Pats laikas seksualinę prievartą menkinančiai patriarchalinei patinų visuomenei keistis“, – lapkritį pasakė Gisele Pelicot.
Ketvirtadienį jos nuotraukos mirgėjo pirmuosiuose didžiųjų Prancūzijos dienraščių puslapiuose.
„Nuosprendis ateičiai“, – rašė kairių pažiūrų dienraštis „Liberation“. „Merci madame“, – skelbė antraštė dienraštyje „L'Humanite“, tuo tarpu „La Provenance“ kalbėjo apie „tiesos akimirką“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!