F.Hollande'as sakė žurnalistams, kad tokios derybos galėtų vykti Paryžiuje prieš rugsėjo pabaigoje prasidedant Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai, „kad galėtume įvertinti, kokioje padėtyje yra procesas“.
Paliaubos tarp Kijevo ir prorusiškų separatistų buvo sudarytos Minske, tarpininkaujant Vakarų šalims, bet nuo to laiko jos beveik kasdien būdavo pažeidinėjamos. Vis dėlto Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pareiškė, kad praeita savaitė buvo pirmoji, kai tų paliaubų realiai buvo laikomasi.
Pasak jo, konflikto zonoje karių gyvybių nusinešė kitokie incidentai, tokie kaip sausumos minų sprogimai arba automobilių avarijos, bet nei vienas jų nežuvo mūšyje – nors separatistai tvirtino, kad žuvo keli civiliai.
F.Hollande'as sakė, kad keli įsipareigojimai dar nėra įvykdyti – pavyzdžiui, pažadas surengti vietos valdžios rinkimus ir vykdyti reformas, kurios suteiktų didesnę autonomiją dviem separatistinėms rytinėms sritims.
„Jeigu šis procesas bus sėkmingas, pasisakysiu už sankcijų atšaukimą“, – sakė F.Hollande'as, turėdamas galvoje priemones, kurias Europos Sąjunga ir JAV yra paskelbusios Rusijai dėl Ukrainos sukilėlių palaikymo.
ES sankcijos ir vėlesnis atsakomasis Rusijos embargas tapo skaudžiu smūgiu daugeliui Prancūzijos ir Europos bendrovių.
Ukrainos prezidentas ragina perduoti regionams dalį centrinės valdžios galių, nors toks pasiūlymas susiduria su dideliu pasipriešinimu. Tuo tarpu Rusija griežtai neigia siunčianti karius ir ginkluotę separatistams Rytų Ukrainoje.