• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina negaus kvietimo įstoti į NATO nei per Vašingtono viršūnių susitikimą, nei artimiausiu metu. Tačiau Ukraina kuria savo gynybos sąjungininkų tinklą, kuris, kaip tikisi Kyjivas, suteiks šaliai tam tikro saugumo nuo Rusijos

Ukraina negaus kvietimo įstoti į NATO nei per Vašingtono viršūnių susitikimą, nei artimiausiu metu. Tačiau Ukraina kuria savo gynybos sąjungininkų tinklą, kuris, kaip tikisi Kyjivas, suteiks šaliai tam tikro saugumo nuo Rusijos

REKLAMA

Apie tai rašo „Politico“. 

Leidinys rašo, kad Ukraina su savo sąjungininkėmis pasirašė 20 dvišalių saugumo susitarimų. Jos apima specialias nuostatas dėl ilgalaikės karinės ir finansinės pagalbos bei mokymų Ukrainos kariams, taip pat ginklų tiekimo, bet ne dėl užsienio karių dislokavimo į frontą Ukrainoje.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas sakė, kad praėjusį mėnesį pasirašytas susitarimas su JAV rodo Vašingtono „stiprią ir tvarią paramą Ukrainai“.

Susitarimų svarumas

Tačiau šie susitarimai yra žymiai silpnesni, nei gauna NATO sąjungininkai. Aljansas remiasi 5 straipsniu, „vienas už visus ir visi už vieną“ sąlyga, pagal kurią ataka prieš NATO narę yra laikoma puolimu prieš visus. Ji įpareigoja NATO šalis teikti paramą, įskaitant karius, kad apgintų savo sąjungininkę. NATO garantija yra sutartis, tai reiškia, kad šalys ją ratifikavo, o jos nuostatos yra įstatymas.

REKLAMA
REKLAMA

Sutartys su Ukraina tokios apsaugos nesuteikia. Susitarimai neįsipareigoja, kad Kyjivo sąjungininkai siųs karius į pagalbą. Tuo tarpu siūlo konsultacijas, kad būtų aptartas atsakas tolesnio Rusijos agresijos atveju.

REKLAMA

Tokie susitarimai taip pat nėra sutartys, todėl jie nėra privalomi jas pasirašiusioms vyriausybėms.

„Ukraina pirmiausia turi laimėti šį karą. Ir mes darome viską, ką galime, kad įsitikintume, jog jie galėtų tai padaryti. Todėl mūsų prezidentas, kaip ir kai kurios kitos šalys, pasirašė dvišalę saugumo sutartį. Šie susitarimai padės jiems apsisaugoti tuo metu, kai jie dirba prie svarbių dalykų, kuriuos reikia padaryti, kad patektų į NATO“, – praėjusį mėnesį sakė Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Kirby.

REKLAMA
REKLAMA

Keičiantis valdžiai susitarimų gali nesilaikyti

Kadangi susitarimai nėra įpareigojantys, tokie būsimi lyderiai kaip Donaldas Trumpas JAV ar Marine Le Pen Prancūzijoje, galėtų jų nepaisyti. Tačiau jie rodo politinę ir ekonominę paramą Ukrainai iš jos sąjungininkų.

Yra nuomonių, kad istorinis precedentas ir didžiulis susitarimus pasirašiusių šalių skaičius vis dar suteikia Kyjivui jėgų, nesvarbu, kas užims sąjunginių valstybių valdžią ateityje. Net jei viena ar dvi šalys pasitrauks, Ukraina vis tiek turės daugiau nei dvi dešimtis sąjungininkių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ukraina gali pasikliauti tuo, kad Jungtinės Valstijos visada buvo labai nuoseklios įgyvendindamos tokio pobūdžio susitarimus tarp administracijų“, – anonimiškai „Politico“ kalbėjo aukštas JAV pareigūnas. 

Aljanso narės taip pat planuoja sustiprinti susitarimus Vašingtone vykstančiame NATO viršūnių susitikime.

„NATO viršūnių susitikime įdiegsime integruotą sistemą, kurioje visi šie dvišaliai saugumo susitarimai bus sujungti į vienas kitą stiprinančią sistemą“, – sakė leidiniui kalbėjęs JAV pareigūnas.

Mulkina visi Ukraina, nes niekas nenori kariauti su ruskiais, todel niekas jos niekada nepriims i ta Nato...
Kiek tas žydelis dar naikins savo šalį. Reikia derėtis, baigti tą beprasmį karą. Kas nori karo tam jis biznis.
Ukraina yra nelaimė JAV , ES ir NATO rusisko mentaliteto valstybės Europai ir JAV nereikia mes busime dugne per juos.
Po šio karo jie gali isivelti į kita kara ir ttt.
Oligarhu valdoma valstybė kišiai vagystės visu galu korupcija.Ar reikia tokio me taliteto žmoniu vakarams......????
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų