• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija ir Iranas suderino bendrą poziciją Sirijos konflikto klausimu. „Reuters“ šaltiniai tvirtina, kad Teheranas, yra pasiruošęs, kaip ir Maskva, sutikti su Basharo al Assado atsistatydinimu.

Rusija ir Iranas suderino bendrą poziciją Sirijos konflikto klausimu. „Reuters“ šaltiniai tvirtina, kad Teheranas, yra pasiruošęs, kaip ir Maskva, sutikti su Basharo al Assado atsistatydinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iranas nusprendė sukurti bendrą su Rusija poziciją dėl politinio situacijos Sirijoje sureguliavimo, teigiama, kad tai nulems pokyčius griežtoje Teherano pozicijoje dėl būtinybės išsaugoti Sirijos prezidento režimą. Apie tai „Reuters“ papasakojo Irano aukštas pareigas užimantis valdininkas, pageidavęs likti anonimu.

REKLAMA

Oficialiai užimdama tvirto Sirijos diktatoriaus palaikymo politiką, Rusija pastaruoju metu leido Vakarams suprasti, kad nesipriešintų sirų lyderio pasitraukimui taikaus konflikto sureguliavimo realizavimo metu, anksčiau naujienų agentūrai pasakojo rusų diplomatai. Kaip ir Rusija, Iranas viešai reikalauja išlaikyti B. al Assadą valdžioje, teigdama, kad B. al Assadas „turi pasitraukti tik tada, jeigu jis pralaimės rinkimuose“. Sprendimas dėl Irano veiksmų koordinavimo su Rusija Sirijos klausimu buvo priimtas po praėjusį mėnesį Teherane įvykusio susitikimo tarp ajatolos Ali Chemenėjaus ir Kremliaus vado Vladimiro Putino, pažymėj su derybų eiga susipažinęs vienas iš „Reuters“ pašnekovų.

REKLAMA
REKLAMA

„Iranas ir Rusija susitarė, kad vykdys vieningą politiką, kuri atneštų naudą Teheranui, Maskvai ir Damaskui. Iranas pozicionuoja, kad Sirijos liaudis turėtų pati nuspręsti savo šalies likimą. Tačiau iš pradžių Sirijos turėtų įsivyrauti ramybė“, – pasakojo agentūrai Irano pašnekovas. „Visiškai įmanoma, kad sirai nuspręs, jog B. al Assadas privalo pasitraukti, ir tada jis turės pasitraukti“, – pridūrė valdininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu jis (Assadas) negalės tarnauti savo šaliai ir savo tautai, šalį turės valdyti tą sugebėsiantis jo perėmėjas“, – pažymėjo kitas „Reuters“ pašnekovas, pridūręs, kad Iranas ir Rusija yra „bendros nuomonės dės Sirijos ir B. al Assado likimo“. Agentūros šaltinis pažymėjo, kad V. Putino ir A. Chemenėjaus susitikimas „vyko labai sėkmingai ir dabar Iranas su Rusija turi vienodą požiūrį į B. al Assadą“.

REKLAMA

Diplomatiniai šaltiniai „Reuters“ pažymėjo, kad Iranas ir toliau artės prie Rusijos pozicijos, bei visiškai atsiribos nuo B. al Assado, jeigu bus surastas bendras diplomatinis sprendimas, padėsiantis sustabdyti karą Sirijoje. Tačiau, anot pašnekovų, šiuo metu pagrindinis klausimas yra kokiu būdu Sirijos prezidentas turėtų pasitraukti. Vakarų ir Persijos įlankos šalys reikalauja, kad B. al Assadas nedalyvautų būsimuose Sirijos rinkimuose.

REKLAMA

„Slaptų“ Irano ir Rusijos derybų pranešimai Vakarų, Irano ir Rusijos žiniasklaidoje per kelis pastaruosius mėnesius itin padažnėję. Netrukus po Rusijos karinės operacijos Sirijoje „Reuters“, remiantis savo šaltiniais pranešė, kad Irano generolas Kasemas Suleimani, vadovaujantis Islamo revoliucijos gynėjų tarptautinių ryšių padaliniui „Kods“, buvo atvykęs į Maskvą šių metų birželį. Anot agentūros šaltinių, būtent K. Suleimani vizitas buvo pirmasis Rusijos karinės kampanijos Sirijoje planavimo žingsnis, nes būtent šis generolas įtikino rusus, kad B. al Assado režimui „dar ne viskas prarasta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Propagandinė Irano naujienų agentūra „Fars“ šią savaitę skelbė, kad tas pats K. Suleimani praėjusią savaitę buvo atvykęs į Maskvą susitikti su Vladimiru Putinu ir aptarti Sirijoje vykstančių procesų. Anot iraniečių, V. Putinas K. Suleimani vadino „mano draugas Kasemas“.

Tuo pat metu vyksta intensyvios tarptautinės derybos dėl situacijos Sirijoje. Gruodžio 18-ąją Niujorke vykusio JT saugumo tarybos posėdžio metu vieningai buvo priimta rezoliucija dėl taikaus konflikto Sirijoje sureguliavimo. Dokumentas numato ir darbo grupės dėl naujos Sirijos konstitucijos sudarymo kūrimą, ir rinkimų į valdžią paskelbimą po 18 mėnesių nuo darbo su Konstitucija pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų