Borutas Pahoras sakė, kad ekspremjerui Janezui Janšai turėtų būti suteikta proga surinkti parlamentinę daugumą, per sekmadienį vykusius rinkimus jo antiimigracinei Slovėnijos demokratų partijai gavus maždaug 25 proc. balsų.
Dauguma kitų partijų, patekusių į 90 vietų parlamentą, dėl kraštutinės J. Janšos pozicijos atmetė galimybę sudaryti su juo koaliciją. Labiau tikėtina, kad šios partijos formuos centristų koaliciją.
„Nesu įpareigotas skirti mandato santykiniam rinkimų laimėtojui, bet tai padarysiu, nes labai tikiu demokratija“, – laikraščiui „Delo“ sakė B. Pahoras.
Stebėtojai Slovėnijoje po rinkimų prognozuoja ilgas ir sunkias derybas, nes į parlamentą pateko iš viso devynios partijos, įskaitant kraštutinių dešiniųjų Nacionalinę partiją.
Prieš isteblišmentą nusistatęs „Marjano Šareco (Mariano Šareco) sąrašas“ su kiek daugiau nei 12 proc. balsų liko antroje vietoje, rodo preliminarūs rinkimų rezultatai. Socialdemokratai, darbą baigiančio premjero Miro Ceraro Moderniojo centro partija ir kairioji partija „Levica“ gavo po maždaug 9 proc. balsų.
Slovėnija, JAV pirmosios ponios Melanios Trump (Melanijos Tramp) tėvynė, kažkada priklausė Jugoslavijai. Šalis, kurią supa Austrija, Kroatija, Vengrija, Italija ir Adrijos jūra, 2004-aisiais įstojo į Europos Sąjungą, o 2007-aisiais įsivedė eurą.
J. Janša yra prieš imigraciją nusiteikusio Vengrijos premjero Viktoro Orbano sąjungininkas. Jo populiarumas atspindi dešiniojo sparno populizmo augimą Vidurio ir Rytų Europoje dėl didelio migrantų srauto iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.