„Esu sukrėstas pribloškiančių vaizdų, kuriuose matyti Rusijos kariuomenės vykdyti žiaurumai išlaisvintoje Kyjivo srityje. #BučaŽudynės“, – parašė jis tviteryje.
„Europos Sąjunga (ES) padeda Ukrainai ir nevyriausybinėms organizacijoms renkant būtinus įrodymus, kuriuos būtų galima panaudoti tarptautiniuose teismuose.“
Shocked by haunting images of atrocities committed by Russian army in Kyiv liberated region #BuchaMassacre
— Charles Michel (@eucopresident) April 3, 2022
EU is assisting #Ukraine & NGO’s in gathering of necessary evidence for pursuit in international courts.
Further EU sanctions & support are on their way.
Слава Україні!
Ch. Michelis pridūrė, kad „tolesnės ES sankcijos ir parama yra rengiama“.
Vokietijos kanclerio pavaduotojas ir ekonomikos ministras sekmadienį taip pat pareiškė, kad Ukrainos sostinės Bučos priemiestyje buvo įvykdytas „siaubingas karo nusikaltimas“, ir paragino paskelbti naujų ES sankcijų Rusijai.
„Šis siaubingas karo nusikaltimas negali likti be atsako“, – pareiškė Robertas Habeckas vokiečių laikraščiui „Bild“ praėjus dienai po to, kai Ukrainos vietos pareigūnai pranešė, kad po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo aptikti beveik 300 civilių kūnai.
„Manau, tai reikalauja sugriežtinti sankcijas. Būtent tai mes rengiame su savo ES partneriais“, – pridūrė jis.
Su įnirtingu Ukrainos pajėgų pasipriešinimu susidūrusioms Rusijos pajėgoms atsitraukus iš Kyjivo srities, buvo rasta nemažai galimo civilių žudymo aplink Ukrainos sostinę įrodymų. Nusiaubtame Bučos priemiestyje po Rusijos pajėgų atsitraukimo masinėse kapavietėse buvo rasti beveik 300 civilių kūnai, pranešė vietos pareigūnai.
Naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė vienoje Bučos gatvėje matę mažiausiai 20 kūnų. Visi žmonės vilkėjo civilius rūbus.
Trys iš šių žmonių buvo rasti šalia dviračių, o kiti – šalia kulkų suvarpytų ir suknežintų automobilių. Vieno žmogaus rankos buvo balta medžiagos skiaute surištos už nugaros. Vyras buvo nušautas, o šalia jo kūno gulėjo atvertas ukrainietiškas pasas.
Rusijai, vasario 24 dieną pradėjusiai karinį puolimą prieš Ukrainą, Vakarų šalys, įskaitant ES šalis, paskelbė virtinę griežtų sankcijų, kurios skaudžiai smogė Rusijos ekonomikai.
Tačiau 27 valstybes vienijantis blokas vis neskelbia embargo svarbiam Kremliaus naftos ir dujų eksportui, nes kai kurios valstybės narės tebėra pernelyg priklausomos nuo Rusijos iškastinio kuro.