Viename „kariniame“ rusų „Telegram“ kanale, kuriame yra virš 700 tūkst. lankytojų, buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame žmogus su policininko apranga teplioja krauju prie namo sienos stovintį gydytoją. Anot propagandinio kanalo, „ukrainiečiai nusprendė taip pasielgti, kad išloštų naudos iš įvykio“.
Tas įvykis yra liepos 8-osios rusų raketos pataikymas į Kyjivo vaikų ligoninę „Ochmatdyt“. Tuomet visą pasaulį apskriejo kruvino gydytojo nuotraukos, tai yra vaikų chirurgas Olehas Holubčenka.
„Astra“ cituojamas karo apžvalgininkas Janas Matvejevas pareiškė, kad vaizdo įrašas yra rusų propagandos kūrinys, o klaidos matyti net plika akimi.
„Paprasčiausias fiktyvaus vaizdo įrašo sulyginimas su realiomis fotografijos viską sustato į vietas. Pats aiškiausias požymis – nėra horizontalios siūlės mediko marškiniuose ir kraujo žymės ant kelnių, o dar ir „policininko“ išvaizda taip pat įrodo inscenizacijos faktą“, – aiškino jis.
Matyti akivaizdūs skirtumai
Ir iš tiesų, nuotraukose iš įvykio vietos matyti gydytojo marškiniuose išsiskirianti siūlė, kurios nėra vaizdo įraše (1), kelnėse yra užpakalinė kišenė, kurios nėra vaizdo įraše (2), dvi kraujuotų pirštų dėmės ant mentės vaizdo įraše neatitinka kraujo dėmių išsidėstymo nuotraukose (3), nuotraukose gydytojo apranga yra lygi, kokybiškos medžiagos, o vaizdo įraše matyti, kad ji yra ką tik ištraukta iš pakuotės, stipriai suglamžyta (4).
Matyti ir kiti vaizdo įrašų bei nuotraukų neatitikimai: pavyzdžiui, vaizdo įraše ant kairės kelnių klešnės matyti užtiškusio kraujo žymės, kurių nėra nė vienoje iš tikrų nuotraukų.