Sekmadienį jam pareikšti kaltinimai žymi pirmą kartą, kai bet kuriam pareigas einančiam šalies vadovui buvo iškelta baudžiamoji byla, Yoon Suk-yeolo atveju, dėl gruodžio 3-iąją trumpam paskelbtos karo padėties.
Kol vyks teismo procesas, jam buvo nurodyta likti 12 kv. m ploto kameroje sulaikymo centre Seule.
Toliau pateikiame apžvalgą, kas laukia artimiausiu metu.
Kas dabar bus Yoon Suk-yeolui?
Yoon Suk-yeolui buvo pateikti kaltinimai dėl maišto, nes jis paskelbė karo padėtį, kurią įstatymų leidėjai po kelių valandų atmetė, o po to jam surengė apkaltą.
64-erių politikas dvi savaites priešinosi suėmimui, jo apsaugos komanda oficialioje rezidencijoje Seule gynėsi prieš tyrėjus, bet galiausiai sausio 15-ąją jis buvo sulaikytas.
Teismas turi priimti sprendimą byloje per šešis mėnesius, antraip jis bus paleistas į laisvę.
Jei Yoon Suk-yeolas bus pripažintas kaltu dėl maišto, jam gresia mirties bausmė arba įkalinimas iki gyvos galvos.
Prokurorai anksčiau išreiškė susirūpinimą dėl įrodymų sunaikinimo rizikos ir nurodė tai kaip priežastį jį sulaikyti.
Tačiau jo advokatai teigė, kad tyrimas nuo pat pradžių nebuvo teisėtas, ir užginčijo kaltinimų jam teisėtumą.
„Su teismu svarstome prašymą dėl paleidimo už užstatą“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP nedetalizuodami sakė jo advokatai,
Kur yra Yoon Suk-yeolas?
Kol kas Yoon Suk-yeolas laikomas kameroje, kurioje įrengtas televizorius, kriauklė ir rašomasis stalas, skirtas vienam asmeniui, kuris tarnauja kaip valgomojo stalas.
Čia taip pat yra tualetas, sulankstoma lova ir šildantis kilimėlis.
Maistas patiekiamas kameroje, o apkaltintasis prezidentas pats turi išsiplauti indus kriauklėje pagal kalėjimo taisykles.
Jo vienutė, kurioje paprastai laikomi keli kaliniai, yra panaši į tas, kuriose kalėjo du buvę prezidentai Park Geun-hye ir Lee Myung-bakas.
Ar jis dar prezidentas?
Yoon Suk-yeolas tebėra valstybės vadovas, bet jis nevadovauja – jo pareigos sustabdytos ir perduotos laikinajam prezidentui Choi Sang-mokui.
Šalies Konstitucinis Teismas ne tik sprendžia dėl kaltinimų maištu, bet ir nuo tada, kai parlamento nariai nubalsavo už jo apkaltą, svarsto, ar Yoon Suk-yeolas turėtų būti pašalintas iš pareigų.
Sprendimas gali būti priimtas jau vasarį arba, vėliausiai, birželį ir yra vienintelis oficialus būdas atleisti Yoon Suk-yeolą iš pareigų.
Kad tai įvyktų, apkaltai turi pritarti bent šeši iš aštuonių posėdžiaujančių teisėjų.
„Myongji“ universiteto politikos mokslų profesorius Shin Yulas teigė, kad Konstitucinis Teismas turėtų baigti svarstymus iki dviejų teisėjų kadencijos pabaigos balandžio viduryje.
Jei teismas atmes apkaltą ir nustatys, kad Yoon Suk-yeolo karo padėties paskelbimas buvo teisėtas, jis grįš į pareigas.
Tačiau jei apkalta bus patvirtinta, per 60 dienų turės būti surengti rinkimai.
Kas laimėtų?
Remiantis naujausia „Gallup“ apklausa, opozicinės Demokratų partijos lyderis Lee Jae-myungas yra favoritas.
Tačiau analitikai įspėja, kad dar per anksti spręsti, ar jis laimės, nes jo ir Yoon Suk-yeolo partijų reitingai išlieka labai panašūs.
„Galiausiai kitą šalies etapą nulems nuosaikūs rinkėjai“, – pirmadienį teigė Pietų Korėjos laikraštis „Hankook Ilbo“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!