Yoonas buvo suimtas per ankstyvo ryto reidą praėjusią savaitę ir tapo pirmuoju Pietų Korėjos valstybės vadovu, kuris buvo sulaikytas ir kurio atžvilgiu buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas dėl kaltinimų maištu ryšium su nepavykusiu karo padėties paskelbimu.
Teismas sekmadienį patvirtino oficialų arešto orderį, motyvuodamas susirūpinimu, kad jis gali sunaikinti įrodymus, ir Yoonas iš laikinai sulaikyto asmens tapo įtariamuoju, kuriam pareikšti kaltinimai ir kuris bus teisiamas.
Kaip pranešė Korėjos pataisos įstaigų tarnybos generalinis komisaras Shin Yong-hae, sekmadienį Yoonui buvo skirta 12 kv. metrų ploto kamera Seulo sulaikymo centre Uivango mieste netoli Seulo.
Jis buvo „įkeltas į vieną iš standartinių kamerų, kuriose gyvena eiliniai kaliniai“, – sakė Shinas įstatymų leidėjams per parlamento posėdį.
Yoono kamera – kokiose paprastai laikomi penki ar šeši žmonės, kaip pranešė „Yonhap“, – yra panašaus dydžio į tas, kuriose praeityje buvo laikomi prezidentai, sakė Shinas.
Nušalintajam vadovui, kurio įgaliojimai perduoti laikinajam prezidentui, bet kuris ir toliau lieka valstybės vadovu, taip pat kaip ir kitiems kaliniams, buvo atlikta fizinė apžiūra, jis buvo nufotografuotas, sakė Shinas.
„Asmuo gerai bendradarbiavo atliekant procedūras, nekilo jokių ypatingų problemų“, – sakė jis.
Pagal kalėjimo taisykles Yoonas turės persirengti ir įprastus drabužius iškeisti į chaki spalvos kalėjimo uniformą, jam taip pat bus suteiktas kalinio numeris.
Kalėjimo pareigūnai sakė, kad jo kameroje yra nedidelis stalas, kurį galima naudoti valgymui ar skaitymui, nedidelė lentyna, kriauklė ir tualetas. Joje taip pat yra televizorius, tačiau jo žiūrėjimo laikas griežtai ribojamas.
Kaliniams leidžiama kasdien valandai išeiti pasimankštinti ir kartą per savaitę – nusiprausti po dušu, tačiau vietos žiniasklaida pranešė, kad pareigūnai stengsis užkirsti kelią jo kontaktui su kitais kaliniais.
Pranešimuose teigiama, kad jis iš kameros išeis lydimas asmeninės apsaugos.
Yoonas gruodžio 3 dieną įstūmė Pietų Korėją į politinį chaosą, paskelbęs karo padėtį, kuri truko vos šešias valandas, kol įstatymų leidėjai ją atšaukė. Vėliau jie jį nušalino nuo pareigų.
Jo laukia Konstitucinio Teismo byla, kurioje bus sprendžiama, ar patvirtinti jo apkaltą, taip pat baudžiamoji byla dėl kaltinimų maištu, dėl kurių jis ir buvo sulaikytas.
Yoonas teigė, kad tyrimas yra neteisėtas, ir savaites priešinosi suėmimui, žadėdamas „kovoti iki galo“. Sekmadienį, kai teismas pratęsė Yoono suėmimą, ištikimi jo šalininkai atakavo teismo pastatą.
Pirmadienį policija pranešė, kad dėl riaušių Seulo teisme suimta dešimtys žmonių, įskaitant „YouTube“ transliuotojus, o per išpuolį sužeistas 51 policijos pareigūnas, kai kurie jų patyrė galvos traumas ir lūžius.
Šeštadienį prie teismo pastato buvo susirinkę iki 35 000 jo šalininkų, teigiama policijos dokumente, su kuriuo susipažino agentūra AFP.
Po to, kai sekmadienio rytą buvo išduotas oficialus arešto orderis, apie 300 žmonių susirinko prie galinio įėjimo ir pradėjo „mėtyti į teismo teritoriją daiktus – stiklinius butelius, akmenis ir kėdes“, teigiama policijos pranešime.
„Apie 100 protestuotojų įsiveržė į teismo patalpas, išdaužė pirmojo aukšto langus, apgadino sienas ir pateko į pastato vidų“, – teigė policija.
Yoonas atsisakė dalyvauti pirmadienio apklausoje, sakė jo advokatai, o Korupcijos tyrimų biuras (CIO) – už tyrimą atsakinga institucija – pareiškė, kad svarstys „priverstinį atvesdinimą“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!