Savaitgalį parlamentas sustabdė prezidento įgaliojimus dėl to, kad jis gruodžio 3-ią bandė valstybėje paskelbti karo padėtį. Šis bandymas nulėmė didžiausią politinę suirutę šalyje per pastarąsias kelias dešimtis metų.
Korupcijos tyrimų biuro (CIO) tyrėjai 10 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku iškvietė jį į savo įstaigą Seulo priemiestyje apklausti dėl kaltinimų maištu ir piktnaudžiavimu valdžia.
„Prezidentas Yoonas šiandien neatvyko pagal šaukimą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas CIO pareigūnas.
Pasak naujienų agentūros „Yonhap“, antradienį prezidento teisininkų komanda pareiškė, kad jis nesiėmė maišto ir pažadėjo kovoti su kaltinimais teisme.
„Nors manome, kad kaltinimai maištu nėra teisiškai pagrįsti, mes bendradarbiausime su tyrimu“, – sakė Seok Dong-hyeonas (Sok Donghjunas), prezidento komandos atstovas.
Šią savaitę CIO pranešė, kad Yoon Suk-yeolui buvo išsiųstas šaukimas, bet jis buvo grąžintas atgal, nes nenustatytas asmuo prezidento kanceliarijoje atsisakė jį priimti.
Tai kad prezidentas trečiadienį nepasirodė, „bus laikoma pirmuoju šaukimo neįvykdymu“, sakoma CIO pareiškime.
Tyrėjai teigė, kad svarsto galimybę išsiųsti antrą šaukimą, tačiau CIO vadovas Oh Dong-woonas (O Dongvunas) antradienį parlamentui sakė, kad taip pat vertina galimybę išduoti arešto orderį.
Prezidento atžvilgiu tyrimus atlieka Pietų Korėjos prokurorai, taip pat jungtinė policijos, Gynybos ministerijos ir kovos su korupcija tyrėjų grupė.
Trečiadienį „Yonhap“ pranešė, kad prezidento saugumo tarnyba užblokavo „jungtinės tyrimo grupės bandymą įsiveržti į kompiuterių serverį“ prezidento rūmuose.
Yoon Suk-yeolui ir daliai jo artimiausių patarėjų gresia kalėjimas iki gyvos galvos ar net mirties bausmė, jei teismas pripažins jų kaltę. Prezidentui galioja draudimas išvykti iš šalies.
Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas, pirmadienį pradėjęs nagrinėti prezidento bylą, atskirai svarsto, ar pritarti jo apkaltai.
Trečiadienį Teismas nurodė prezidentui pateikti prieš dvi savaites paskelbtą dekretą dėl karo padėties, taip pat prieš pat paskelbimą ir po jo įvykusių vyriausybės posėdžių įrašus.
Teisėjai turi maždaug per pusmetį priimti sprendimą, o preliminarus posėdis paskirtas gruodžio 27 dieną. Prezidentas šiame posėdyje neprivalo dalyvauti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!