„Tai blogai rusams. Užtruks daugiau laiko ir bus sunkiau gauti vizas“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, sakydamas, kad tai „apsunkins situaciją ir europiečiams“.
„Dar vienas juokingas besitęsiančio absurdo sprendimas“, – sakė jis.
ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis išvakarėse sakė, kad sustabdžius susitarimą, vizų gavimo procesas rusams taps „sudėtingesnis ir ilgesnis“.
J. Borrellis sakė, kad Prahoje susitikę ministrai sutarė, kad santykiai su Ukrainą užpuolusia Rusija „negali klostytis kaip įprasta“ ir kad susitarimas turėtų būti „visiškai sustabdytas“.
Ši priemonė nereiškia oficialaus turizmo vizų draudimo, kurį ragina paskelbti kai kurios ES priklausančios Rusijos kaimynės.
Sustabdžius susitarimo galiojimą, Rusijos piliečiai už ES vizas turėtų mokėti brangiau, taip pat būtų panaikintas vizų išdavimo terminas.
„Tai gerokai sumažins ES valstybių narių išduodamų naujų vizų skaičių“, – sakė J. Borrellis.
Rytinės ES narės reikalavo griežtesnio požiūrio, ir J. Borrellis pareiškė, kad su Rusija besiribojančios šalys „gali imtis priemonių nacionaliniu lygmeniu, kad apribotų patekimą į Europos Sąjungą“.
Tačiau jis teigė, kad bet kokios priemonės turės atitikti ES Šengeno bendrosios kelionių zonos taisykles, ir pabrėžė, kad svarbu, jog Rusijos pilietinės visuomenės nariai ir toliau galėtų keliauti į Bendriją.