Tai per spaudos brifingą pareiškė Pentagono atstovas spaudai Patas Ryderis, pranešė „Ukrinform“, remdamasi „Voice of America“.
Pasak atstovo spaudai, 83 proc. kritinės amunicijos sudaro 155 mm artilerijos sviediniai, GMLRS (raketos, skirtos HIMARS sistemoms), amunicija „Patriot“ bei NASAMS sistemoms ir kt.
67 proc. pažadėtų oro gynybos sistemų apima raketas „Stinger“ ir „HAWK“, o 60 proc. įsipareigojimų JAV šaunamajai ginkluotei sudaro mažo skersmens bombos ir 105 mm kalibro šaudmenys.
P. Ryderis pridūrė, kad kai ginklai skiriami iš JAV atsargų, Pentagonas juos pristato Ukrainai per kelias dienas ar savaites. Jei tam tikros įrangos negalima siųsti iš karto, nes ją reikia remontuoti, JAV Gynybos departamentas, prieš siųsdamas ją į Ukrainą, teikia pirmenybę greitam remontui.
Pasak jo, po to, kai Kongresas balandį patvirtino papildomą finansavimą, JAV iš viso pristatė tūkstančius artilerijos sviedinių, šarvuočių, raketų HIMARS, prieštankinių ginklų, dešimtis artilerijos sistemų, šimtus oro gynybos raketų, vieną „Patriot“ bateriją ir dešimtis kitų sistemų.
„Kartu su savo sąjungininkais ir partneriais beveik užbaigėme NATO viršūnių susitikime pažadėtą strateginių oro gynybos sistemų pristatymą“, – pažymėjo P. Ryderis.
Pentagonas taip pat nurodė, kad lapkričio 12 dieną JAV vis dar turėjo galimybių suteikti Ukrainai ginklų ir įrangos už daugiau kaip 9 mlrd. dolerių.
Į šią sumą įeina 7,1 mlrd. JAV dolerių, kuriuos galima gauti pagal PDA programą (Presidential Drawdown Authority): 4,3 mlrd. JAV dolerių, kuriuos balandžio mėnesį patvirtino Kongresas, ir dar 2,8 mlrd. JAV dolerių, kurie tapo prieinami JAV gynybos departamentui atlikus apskaitos korekcijas. Dar apie 2,2 mlrd. JAV dolerių galima gauti pagal USAI programą, pagal kurią JAV užsako ginklų Ukrainai iš gamintojų.
Kaip pranešė „Ukrinform“, JAV gynybos departamentas paskelbė, kad visas likusias paramos Ukrainai programų lėšas ketinama panaudoti iki prezidento Joe Bideno kadencijos pabaigos sausio 20 dieną.